Kaunatas vidusskolas skolēni apmeklē filmu “Tēvs Nakts” “Latvijas skolas soma” ietvaros

Publicēts 08.11.2018

Sākot ar 2018. gada septembri, “Latvijas skolas soma” ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam ir nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. Pateicoties šim projektam, 80 Kaunatas vidusskolas vecāko klašu audzēkņi 6. novembrī devās uz Latgales vēstniecības GORS kinozāli, lai noskatītos režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilmu “Tēvs Nakts” ar Artūru Skrastiņu galvenajā, Žaņa Lipkes, lomā.

Filmas notikumi par cilvēku likteņiem Otrajā pasaules karā, gan pakļaujoties nacistu prasībām, gan riskējot ar dzīvību un glābjot ebrejus no nošaušanas, lika jauniešiem aizdomāties. Daloties pēc tam pārdomās, viņi atklāja, ka pēc filmas noskatīšanās daudzi kara notikumi ir labāk saprotami. Protams, nežēlība kara laikā ir satriecoša, kā arī Žaņa Lipkes un viņa ģimenes varoņdarbs, ko daudzi neuzdrīkstējās. Daudziem pārrunas par filmu turpinājās arī mājās ar vecākiem, kā arī vēstures un literatūras stundās.

 

Ināras Paramonovas teksts un foto

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0