Koncertprogrammā Lūznavā savīsies koncertkokļu un baroka vijoles skanējums

11.08.2016

Kultūra

27. augustā 15.00 Lūznavas muižas Sarkanajā zālē vienā mūzikas programmā savīsies te vēl nedzirdēts salikums – baroka mūzika un koncertkokles, kuru saskaņu rotās baroka vijole. Koncertprogrammu “Baroka pērļu virkne” izspēlēs kokļu ansamblis “Kārta” un baroka vijolniece Lāsma Meldere–Šestakova.
Koncerts „Baroka pērļu virkne” kokļu ansambļa „Kārta” un solistes Lāsmas Melderes–Šestakovas atskaņojumā ir visai neparasts projekts, jo sevī apvieno eiropiešiem tik iemīļoto un pazīstamo baroka mūziku ar latviešu tautas instrumentu kokli, kuru būs iespēja dzirdēt jaunās stilistiskajās krāsās un kas noteikti būs pārsteigums daudziem klausītājiem. Koncerta programmā būs iespēja dzirdēt gan pasaulē labi zināmu autoru baroka mūzikas pērles – Johana Pahelbela kanonu, Antonio Vivaldi koncertu, Georga Filipa Telemana un Alessandro Skarlati kvartetus, gan mazāk pazīstamu komponistu skaņdarbus – Henriha Ignaca Franča Bībera ļoti virtuozo pirmo sonāti no Rožukroņa sonāšu cikla un Džovanni Batista Fontana sonāti. Kokļu sidrabainais skanējums, savijoties kopā ar baroka vijoles samtaino tembru, ievedīs klausītāju krāsainajā un bagātīgajā baroka mūzikas pasaulē.
Kokļu ansamblis „Kārta” savos 35 pastāvēšanas gados daudzkārt sevi parādījis kā profesionālu kolektīvu, iegūstot godalgotas vietas republikas un arī starptautiskos konkursos. Savu darbību kolektīvs sāka 1981. gada 1. oktobrī Rīgas Kultūras centrā "Imanta". Visu ansambļa pastāvēšanas laiku tā vadītāja ir J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kokles spēles pasniedzēja Māra Vanaga. Šobrīd kolektīvu vada Gita Andersone. Kolektīva sastāvā ir profesionāli mūziķi – JVLMA kokles klases absolventes – šobrīd pedagogi dažādās Latvijas mūzikas un vispārizglītojošās skolās. Savas pastāvēšanas vēsturē ansamblis piedalījies un realizējis dažādus interesantus projektus, popularizējot kokli un Latvijas kultūru gan Latvijā, gan tālu aiz valsts robežām. Ansamblis uzstājies ārzemēs: Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, Čehijā, Austrijā, Polijā, Anglijā, Turcijā u.c. Kolektīvs ir aicināts pārstāvēt Latviju vairākos starptautiskos festivālos, piem., Baltijas valstu mūzikas un mākslas festivālā “Probaltica” (Polija) un Burjatijas reģiona festivālā “Eirāzijas skaņas” (Ulan-Ude, Krievija). Ansambļa sastāvā darbojas: Ieva Lapšāne (solo kokle), Dace Cerbule (solo kokle), Dace Bleikša (solo kokle), Inese Rasa (basa kokle), Gita Andersone (solo kokle).
Baroka vijolniece Lāsma Meldere–Šestakova pēc studijām Latvijas Mūzikas akadēmijā Ulda Viestura Sprūdža vijoles klasē kļūst par kamerorķestra “Kremerata Baltica” mūziķi. Studējusi Amsterdamas konservatorijas Lucy van Dael baroka vijoles klasē, kā arī 2000. gadā kļūst par Eiropas Savienības baroka orķestra dalībnieci. Atgriežoties Latvijā, aktīvi darbojas senās mūzikas projektos ar baroka mūzikas ansambli “Sansara”, kā arī ir koncertmeistare “Impetus Musicus” (Lietuva), “Tallinn Barock” (Igaunija), “Mederconsort” (Igaunija), vadot un organizējot visdažādākos senās mūzikas projektus Baltijā, Skandināvijā un Eiropā. No 2008. gada “Capriccio”, “La Cetra”, Freitags Akademie un citu baroka mūzikas ansambļu un orķestru dalībniece Šveicē.
Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā sarūpējamas “Biļešu Paradīze” kasēs, biļešu cenas 4,00 un 5,00 €. Plašāka informācija Lūznavas muižas mājaslapā http://luznavasmuiza.lv vai Facebook profilā http://facebook.com/luznavasmuiza, tāpat arī rakstot muiza@luznava.lv vai zvanot 29390701.
 
Saziņai:
Inga Drele, 
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29473700, inga.drele@rezeknesnovads.lv
baroka perlu virkne_afisa - web
 

Click to listen highlighted text!