Konkursa ”Eksperiments” pusfinālā uzvar Nautrēnu vidusskola

Publicēts 15.04.2016

Latvenergo koncerna fizikas erudīcijas konkursā “Eksperiments” ceļazīmi uz fināla spēli televīzijas kanālā LNT izcīnīja Nautrēnu vidusskolas komanda “Omiņi” ar skolotāju-konsultanti Ingunu Pašāni. Pusfinālā piedalījās piecas labākās no kopumā 33 Latgales komandām – pa vienai no Nautrēnu vidusskolas, Maltas vidusskolas, Aglonas vidusskolas un divas komandas no Līvānu 2. vidusskolas.

Pusfināla posmā jaunieši tikās klātienē, lai veiktu vairākus praktiskus un ar reālo dzīvi saistītus uzdevumus, kuru izpildei nepieciešamas spēcīgas zināšanas fizikā par elektrisko ķēžu slēgšanu, siltuma bilances vienādojumu, lēcas formulu un citiem fizikas tematiem. Dalībnieku sniegumu vērtēja pieredzējuši fiziķi – Rīgas Tehniskās universitātes docents Pēteris Apse-Apsītis, kurš komandu dalībniekiem novēlēja vienmēr pārliecināties par dzirdēto vai redzēto saviem spēkiem un arī turpmāk censties izzināt vairāk. Tāpat žūrijas komisijā piedalījās AS “Sadales tīkls” Austrumu Releju nodaļas vadītājs Juris Veinšteins, Latvijas Universitātes Jauno fiziķu skolas vadītāja Virgīnija Liepiņa, kā arī fizikas skolotājs un “Eksperiments” eksperts Aivars Eriņš.

Pusfināla kārtā komanda “Omiņi” no Nautrēnu vidusskolas nopelnīja 20 punktus, komanda “Arhimēda spēks” no Maltas vidusskolas 14 punktus, “Fotons” no Līvānu 2. vidusskolas 13 punktus, “Kepleri” no Aglonas vidusskolas un otra Līvānu 2. vidusskolas komanda “fotoelementi” 12 punktus. “Eksperiments” fināla spēlē par galveno balvu, ceļojumu uz Rimini Itālijā, sacentīsies pa vienai stiprākajai komandai no katra Latvijas reģiona – Kurzemes, Zemgales, Rīgas, Latgales, Vidzemes un Rīgas pilsētas. “Omiņi” ir ceturtā komanda, kas kvalificējusies finālam, pārējās komandas tiks vēl noskaidrotas atlikušajās pusfināla kārtās.

2015./2016. mācību gadā erudīcijas konkursam “Eksperiments” reģistrējās 211 komandas, kas pārstāv 165 skolas jeb katru piekto Latvijas skolu, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni. Latvenergo koncerna erudīcijas konkurss “Eksperiments” notiek jau 21. sezonu – iepriekš tas bija pazīstams ar nosaukumiem “Vatiņš”, “Voltiņš”, “Kam gaišāka galva?” un “Gaišākā galva”.

Konkursa atbalstītāji: Latvenergo koncerns konkursu organizē kopā ar izglītības uzņēmumu “Lielvārds”, mācību portālu par fiziku “Fizmix”, “Jauno fiziķu skolu”, “Laima”, “Dobeles dzirnavnieks”, “Kārums”, skolēnu un studentu karti “ISIC”, kartinga halli “Ātruma cilts”, vēja tuneli “„Aerodium”, unikālu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju “Quest Lab”, “Rīgas peintbola parks”, boulinga un izklaides centru “Fantasy Park”, “Jaunais Rīgas teātris”, izglītības portālu “E-klase”, mācību sociālo tīklu “Mykoob”, jauniešu izklaides portālu “Spoki.lv”, radiostacijām “Pieci.lv”, “Kurzemes radio”, “Radio TEV” un “Divu krastu radio”, LNT televīziju un ceļojumu aģentūru “Jēkaba ceļojumi”.

Latgales komandu dalībnieki:

„Kepleri” no Aglonas vidusskolas (oranžā krāsa)
Skolotājs-konsultants Edgars Kudiņš, skolēni: komandas kapteine Aija Gžibovska, dalībnieki – Viktorija Frolenkova, Andrejs Afanasjevs, Sandis Girss, Arkādijs Vucāns.

“fotoelementi” no Līvānu 2. vidusskolas (dzeltenā krāsa)
Skolotāja-konsultante Taisija Grabļevska, skolēni: komandas kapteine Karina Kiselova, dalībnieki – Alina Puriskevica, Antons Baiks, Igors Isajevs, Dmitrijs Pivavors.

“Fotons” no Līvānu 2. vidusskolas (zilā krāsa)
Skolotāja-konsultante Valentīna Terļuka, skolēni: komandas kapteine Diāna Spila, dalībnieki – Nikita Sovetovs, Anastasija Kolosova, Renāts Dmitrijevs, Artjoms Mihailovs.

„Arhimēda spēks” no Maltas vidusskolas (sarkanā krāsa)
Skolotājs-konsultants Valdis Sniķeris, skolēni: komandas kapteinis Artemijs Naglis, dalībnieki – Žanis Lācis, Dina Beleviča, Andrejs Jermasevičs, Aleksandrs Mironovs.

„Omiņi” no Nautrēnu vidusskolas (zaļā krāsa)
Skolotāja-konsultante Inguna Pašāne, skolēni: komandas kapteine Santa Bilinska, dalībnieki – Elvita Vilka, Agnese Ludborža, Kaspars Dortāns, Alise Sjakste.

Ivita Bidere,
AS “Latvenergo” preses sekretāre
Tālr.: 67728809
E-pasts: ivita.bidere@latvenergo.lv

Papildu informācija:
Inga Cīrule,
Konkursa ”Eksperiments” koordinatore
Tālr.: 67242503; 20279688
E-pasts: info@eksperiments.lv
www.eksperiments.lv

Kaspars Filips Dobrovolskis kafido.com-105 Kaspars Filips Dobrovolskis kafido.com-130 Kaspars Filips Dobrovolskis kafido.com-89 Kaspars Filips Dobrovolskis kafido.com-26 Kopbilde_Kaspars Filips Dobrovolskis

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0