Konkursā “Mana Latvija” uzvar Maltas vidusskolas I komanda

Publicēts 26.11.2019

22. novembrī Rēzeknes novada pašvaldībā pulcējās Rēzeknes un Viļānu novada pamatskolēnu komandas, lai erudīcijas spēlē „Mana Latvija” noskaidrotu zinošāko un veiksmīgāko komandu. Šogad konkursā piedalījās 17 komandas, kas sacentās septiņās konkursa kārtās, kur pārbaudīja savas zināšanas par Latvijas vēsturi, kultūru, literatūru, dabu, cilvēkiem un sportu, mēģināja atpazīt senvārdus, piemēram, zedenis, skutuls, bambāle, tautasdziesmas un simtgades filmas, proti filmas, kas tapušas par godu Latvijas simtgadei, izrādās, tādas ir veselas 16, kā arī parādīja, cik labi zina dažādus faktus par Latviju, piemēram, ka Abavas senleju pie Sabiles un Kandavas sauc par Kurzemes Šveici, ka Dāvis Sīmansons bija pirmais Latvijas armijas virspavēlnieks, ka Latvijas mežos sastopamas vairāk kā 129 bērzlapju sugas.

Apkopojot rezultātus, 3. vietu ar 38 punktiem izcīnīja Dricānu vidusskola komanda (Valērija Makejeva, Laima Treikule, Alise Braze, Katrīna Semule, Dace Vilcāne), 2. vietu ar 41,5 punktiem ieguva Viļānu vidusskolas komanda (Laura Svikša, Gunta Kroiča, Kristiāne Seržāne, Gatis Vulāns, Kristiāns Zaķēns), savukārt 1. vietu ar 42 punktiem nopelnīja Maltas vidusskolas I komanda (Henriete Ignatjeva, Indra Koroļonoka, Sintija Ratnika, Daniela Poplavska, Gabriels Greidāns).

Interešu izglītības speciāliste Anita Rudziša
Jaunatnes lietu speciālista Aivars Mežatuča foto

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0