Kruķu sākumskolas skolēni apmeklē “Putnu operu” Latvijas Nacionālajā operā un baletā

Publicēts 05.03.2020

Šī gada īpašajā dienā, 29. februārī, Kruķu sākumskolas 1.-6. klašu skolēni kopā ar skolotājiem un vecākiem iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Latvijas Nacionālo operu un baletu, kur iepazinās ar operas namu un noskatījās vienu no pēdējās desmitgadēs mīlētākajām bērnu izrādēm Latvijā, komponista Jāņa Lūsēna un dzejnieces Māras Zālītes radīto operas izrādi “Putnu opera”.

Operas apmeklējumam skolēni gatavojās jau iepriekš: latviešu valodas stundā tika veidota domu karte “Ko es zinu par operu?”, tika meklēta informācija interneta vietnē par gaidāmo izrādi; klases stundās tika pārrunāti kulturālas uzvedības un etiķetes jautājumi, dodoties uz grezno operas namu.

Skolēniem bija lieliska iespēja aplūkot unikālo 19. gadsimta arhitektūras pieminekli – LNO ēku ar tās neatkārtojamo un krāšņo interjeru, kurš radīja īstu svētku sajūtu.

Skolniece Viktorija atzīst: “Operas zāle bija ļoti skaista, izdaiļota ar burvīgiem ornamentiem uz sienām, arī lustra griestos bija ļoti grezna. Gaiteņos bija daudz dažādu krāšņu apgaismojumu un daudz spoguļu.”

Operas tēma – mīlestība, draudzība, rūpes, izpalīdzība. Labais uzvar ļauno!

Skolēni varēja skatīties un just līdzi galvenajiem operas varoņiem -  labajam doktoram Dūlitlam, viņa draugiem, kuri bija gatavi steigties palīgā tiem, kurus piemeklējusi kāda ķibele. Krāšņie putni un atjautīgie dzīvnieciņi ne mirkli nezaudēja dūšu: viņi atrada noslēpumaini pazudušo kanārijputniņu, veikli nodzēsa ugunsgrēku un pat iestudēja panākumiem bagātu operu.

Operdziedātāju skanīgās balsis vēl skanīgākas padarīja LNO orķestris, muzikālais vadītājs un diriģents Andris Veismanis.

Skolēnus iepriecināja gan lieliskā aktierspēle, gan dekorācijas. Bija arī tādi, kuri operu redzēja pirmo reizi mūžā, un viņu acīs varēja manīt patīkamu pārsteigumu, jo vairākiem skolēniem likās, ka opera – tas ir tikai dziedājums.

Pēc operas apmeklējuma skolēni bija ļoti pacilātā noskaņojumā, dalījās ar iespaidiem, izvērtēja galveno lomu atveidotājus, kamerorķestra skanējumu, krāšņās dekorācijas un tērpus. Bērni secināja, ka opera – tas ir kaut kas ļoti grezns un brīnišķīgs.

Mums paveicās šajā dienā arī ar laika apstākļiem, tāpēc pēc operas apmeklējuma mēs devāmies pastaigā līdz Brīvības piemineklim, pastaigājām pa Bastejkalna parku un apskatījām dažādu stilistisko novirzienu celtnes un ēkas Vecrīgas ielās.

Iniciatīva «Latvijas skolas soma» sniedz brīnišķīgu iespēju kopt un bagātināt savu garīgo mantojumu, savu prātu un dvēseli.

 

Kruķu sākumskolas iniciatīvas “Latvijas skolas soma” koordinatores Dzintras Smirnovas teksts un foto

Opera (1) Opera (2) Opera (4)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0