Latgales reģiona vokālo ansambļu skatē Bērzgalē augstāko novērtējumu iegūst "Skonai"

19.04.2016

Kultūra

10. aprīlī Bērzgales kultūras namā pulcējās Latgales reģiona labākie vokālie ansambļi, lai piedalītos Latvijas vokālo ansambļu konkursa 2016. gada II kārtā.
Jau no paša rīta kultūras namu pieskandināja skanīgas vīru, senioru, sieviešu un jaukto ansambļu dziedātāju balsis.
Skati vērtēja Latvijas Nacionālā kultūras centra vokālo ansambļu nozares pārstāvji: Mārīte Puriņa, Dace Bula, Kārlis Rūtentāls. Žūrijas komisijai nācās krietni “pasvīst”, jo konkurence bija liela – jāvērtē 36 ansambļi.
Rēzeknes novadu skatē pārstāvēja jauktais vokālais ansamblis “Skonai”, kurš ieguva augstākās pakāpes vērtējumu, Bērzgales KN sieviešu vokālais ansamblis (III pakāpe), Lendžu KN sieviešu vokālais ansamblis “Rūžeņa” (III pakāpe), Maltas KN sieviešu vokālais ansamblis “Salvijas” (III pakāpe).
Paldies novada pašvaldības, Bērzgales kultūras nama, pagasta pārvaldes un pamatskolas darbiniekiem, kuri visu dienu nenogurstoši strādāja, lai skates dalībnieki Bērzgalē justos gaidīti.
Daila Ekimāne,
Bērzgales kultūras nama vadītāja