Latvijas simto dzimšanas dienu svin Audriņu pamatskolā

Publicēts 16.11.2018

15. novembrī Audriņu pamatskolas pirmsskolas grupiņas svinēja Latvijas simto dzimšanas dienu. Bērni svinīgi tērpušies un rotājušies ar sarkanbaltsarkanajām lentītēm, satrauktām sirsniņām gaidīja šos svētkus, jo par tiem tikām runājuši un gatavojušies jau labu laiku iepriekš.

Ciemos pie bērniem atnāca tautumeita Līga un nebēdnīgais Karlsons, kuram bērni ar savu dziesmiņu pamācīja, ka Latviju nedrīkst piegružot, lai tā būtu tīra. Noskanot Latvijas himnai, katra grupiņa dāvināja Latvijai savus cītīgi gatavotos priekšnesumus. Jāatzīst, ka pasākums izdevās gan svinīgs, gan arī pietiekoši jautrs, kā jau dzimšanas dienā pienākas. Pasākumam noslēdzoties, visi tā dalībnieki gāja kopīgā rotaļā tautasdziesmas „Kas dārzā” pavadījumā. Tautumeita un Karlsons atvadoties norunāja ar bērniem tikties jau nākamgad, kad Latvijai svinēsim 101. dzimšanas dienu.

Svinīgā pasākuma mērķis bija palīdzēt bērniem izprast jēdzienus Latvija, Latvijas dzimšanas diena, iepazīstināt bērnus ar nacionālo simboliku, rosināt rūpēties par savu dzimteni, to nepiegružojot un uzturot tīru, kā arī radīt bērnos prieku par svētkiem, iesaistīt rotaļās un kopīgās dziesmās.

Šajā svētku nedēļā tika rīkota arī bērnu un vecāku radošo darbu izstāde – „Simts dāvanas Latvijai”. Bērni kopā ar vecākiem bija cītīgi gatavojušies izstādei un izveidojuši ļoti interesantus, patriotiskus darbiņus, ko varēja aplūkot ikviens interesents.

Pirmsskolas skolotāja Līga Asare

Foto Līvija Bobrova

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0