Leģendu naktī Lūznavā atklās muižas nostāstus, klausīsies kokļu mūziku un dejos kadriļu ballē

Publicēts 24.10.2019

Šajā sestdienā, 26. oktobrī, uz tradicionālo biedrības “Latvijas Piļu un muižu asociācija” akciju “Leģendu nakts” aicina arī Lūznavas muiža, kas būs to 38 Latvijas piļu un muižu vidū, kurās tiks izzinātas vietu leģendas, nostāsti un iepazīta šī brīža vēsturisko ēku dzīve. Lūznavas muiža “Leģendu naktij” sarūpējusi bagātīgu un dažādu programmu ar fotoizstādes atklāšanu, leģendu un nostāstu ekskursiju, kokļu un klavesīna mūzikas koncertu un dienas noslēgumā – kadriļu balli.

Akcijas “Leģendu nakts” mērķis ir popularizēt Latvijas piļu un muižu kultūras mantojumu, veicināt vietējo tūrismu un pagarināt tūrisma sezonu. Šogad akcija, kuru rīko biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” notiks nu jau astoto reizi, bet Lūznavas muiža tajā piedalīsies trešo reizi, sarūpējot bagātīgu un dažādu programmu, kura sāksies ar fotoizstādes atklāšanu, bet noslēgsies ar kadriļu balli. Notikumu vidū ir gan maksas, gan bezmaksas aktivitātes.

Leģendu nakts 2019 programma Lūznavas muižā:

15.30 Fotoizstādes “ļaujies MŪZAI… atklāt savu stāstu…” atklāšana

Izstādes pamatā ir pastkaršu, kas tapušas īpaši Lūznavas muižai, bildes. Pastkaršu un izstādes projekta idejas autores un īstenotājas ir sociālā uzņēmuma un zīmola “Typical Latvian” īpašniece Elīna Bērziņa un fotogrāfe Ilze Mezīte. Abas cer, ka katra fotogrāfija, kas pārvērsta pastkartē, mudinās izstādes apmeklētājus un pastkaršu sūtītājus ieskatīties muižas “sirdī”, uzmeklēt attēlos redzamās vietas, detaļas un skatupunktus, kā arī atraisīs vēlmi radīt pašam savu sajūtu stāstu, iedvesmot un ļaut lidot rakstīšanas Mūzai. Ieeja bezmaksas.

16.00 Ekskursija “Lūznavas muižas leģendas”

Īpašā “Leģendu nakts” ekskursija, kas veltīta Lūznavas muižas leģendām un nostāstiem – tiks atklāta daudzstumbru liepas un jaunas meitenes mīlestības leģenda, dīķos iemestās muižkundzes bagātību noslēpums, muižas Labās dāmas pastaigas un citi stāsti. Ieeja bezmaksas.

17.00 Koncertprogramma “Vivaldi, Bahs un kokle”

Koncertā klausītājiem būs iespēja divu izcilu baroka laika komponistu mūzikas burvību baudīt latviešu koncertkokles skaņās. Programmu, galvenokārt, veido kompozīcijas, kas ir uzskatāmas par A. Vivaldi un J. S. Baha visā pasaulē labi zināmām mūzikas pērlēm, bet koklētāju ansambļa “Cantata” izpildījumā tās varēs dzirdēt ar, iespējams, nedaudz citām – kokles tembram raksturīgām nokrāsām. Īpašais koncerta “Vivaldi, Bahs un kokle” viesis ir izcilā latviešu klavesīniste Ieva Saliete, kuras spēlētais klavesīns virtuozi un kaismīgi “savīsies” ar dzidrajām kokļu skaņām gan oriģinālā A. Vivaldi mūzikā, gan Anda Klučnieka jaundarbā “Parafrāze par A. Vivaldi “Gadalaiki””. Ieejas maksa 4,00–6,00 €.

19.00 Kadriļu balle

Kopš 2016. gada pavasara Lūznavas muižā tiek rīkotas kadriļu balles, kurās ar dejām, mūziku un tērpiem tiek mēģināts iejusties muižas dzimšanas laika, 20. gadsimta sākuma, atmosfērā. Balles ideja radās, iedvesmojoties no folkloras deju kopas “Dandari” rīkotās kadriļu balles Rīgā. Nu kadriļu balles ir kļuvušas par pastāvīgu muižas kultūras notikumu gada sastāvdaļu. Kadriļu ballēs pulcējas kā dejotāji no dažādām folkloras kopām gan Latgalē, gan no citām Latvijas vietām un arī ārvalstīm, tā vienkārši deju interesenti no tuvākām un tālākām vietām. Leģendu nakts kadriļu ballē piedalīsies Latvijas Universitātes deju folkloras kopa “Dandari”, etnokompānija “Zeidi”, Lūznavas muižas kadriļu deju grupa, kapela “Dziga”, deju kolektīvs “Kūzuls” un ansamblis “Leigarid” no Igaunijas. Ieeja 3,00 €.

“Leģendu nakts” norises notiks 38 pilīs un muižās visā Latvijā. Latgalē apmeklētāji tiek aicināti ne tikai uz Lūznavas muižu, bet arī uz Krāslavas grāfu Plāteru pili, Preiļu muižas kompleksu un parku un Varakļānu muižas pili. Plašāk par akciju: http://pilis.lv, bet plašāk par “Leģendu nakti” Lūznavas muižā: http://luznavasmuiza.lv. Ieejas biļetes maksas notikumiem nopērkamas iepriekš pārdošanā “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā vai pasākuma dienā uz vietas Lūznavas muižā.

Plašāka informācija:

Inga Žirgule

Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja

29390701, 29473700

inga.zirgule@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

len_nakts5 len_nakts4 len_nakts2 len_nakts1 len_nakts

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0