Lieldienas Ilzeskalna pagastā

Publicēts 07.04.2015

Lieldienas ir pirmie lielākie pavasara svētki. Kādam šī četras dienas garā nedēļas nogale ir brīvdienas, ko izmantot, lai steigtu izdarīt nepaveikto, bet lielai daļai cilvēku visā pasaulē šis ir Lieldienu – Kristus augšāmcelšanās notikums. Tas iezīmē uzvaru pār nāvi un dāvā cilvēkiem mūžīgās dzīvības cerību.

Lieldienas viennozīmīgi ir ģimenes svētki. Šo svētku tradīcijas tiek pārmantotas no paaudzes paaudzē. Dažiem šie svētki asociējas ar agru rītu un Lieldienu zaķa paslēpto krāsaino olu meklēšanu, citam tās ir olu kaujas, citam – kultūras pasākumu apmeklēšanas prieks un aktīvā atpūta. Ilzeskalnā Lieldienu svinēšana sākās ar rīta Svēto misi Ilzeskalna kapelā, dienā bija koncerts tautas namā. Skanēja dziesmas par godu pavasarim un priekam, notika olu kaujas, tika apspriesti tautas ticējumi. Vislielākais prieks un satraukums bija tautas nama bērnu vokālā ansambļa dziedātājiem, jo šis kolektīvs (atjaunotā sastāvā) uz skatuves stājās pirmo reizi. Pateicamies par darbu un uzņēmību visiem kolektīvu vadītājiem, bet it īpaši gribas pateikties bērnu ansambļa jaunajai vadītājai Kristīnei Pokulei, kura darbu uzsāka pavisam nesen, bet jau ir labi rezultāti, kurus ar prieku var parādīt publikai.

Anna Višķere

Foto: Ināra Strode

DSCN6461 (1080 x 810)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0