„Lieldienu jampadracis” Ozolainē

Publicēts 30.04.2019

Lieldienu laikā Ozolaines Tautas nams, Ozolaines pagasta bibliotēka un jauniešu brīvā laika centrs „OzO” aicināja Liepu pamatskolas 5.-9. klašu skolēnus piedalīties Lieldienu olimpiādē „Lieldienu jampadracis”, pārbaudot jauniešu zināšanas par Lieldienām un aicinot izdzīvot interesantas un skaistas Lieldienu tradīcijas.

Pēcpusdienā, kad mācību diena bija noslēgusies, skolēni kāpa autobusā un devās uz Ozolaines Tautas namu, kur viņus gaidīja pavasarīgi dzelteni, koši Lieldienu zaķi. Saņēmuši zaķu sveicienu un izkustējušies kopīgā dejā, dalībnieki tika aicināti doties uz bibliotēkas telpām, kur visiem bija jātiek galā gan ar atjautības, gan zināšanu pārbaudījumiem. Komandām pēc attēla bija jāuzmin Lieldienu sala, tekstā jāatmin dienu, ko saucam par Zaļo ceturtdienu, jātiek galā ar Lieldienu rēbusu un krustvārdu mīklu, kā arī- jāsaliek pareizā secībā un jāatpazīst uz galda esošie koku zari. Turpinājumā visi tika aicināti doties ārā un baudīt lielisko saulaino pavasara dienu, vienlaikus pildot nu jau aktīvākus uzdevumus. Pirmajā pārbaudījumā tika izspēlēta viena no populārākajām Lieldienu tradīcijām- olu ripināšana.  Gatavojoties otrajai aktivitātei, Lieldienu zaķi bija paslēpuši veselu lērumu Lieldienu olu visapkārt Bekšu dīķim, bērniem tika dots uzdevums šīs olas iespējami lielākā daudzumā noteiktā laikā atrast. Vienai komandai olu meklēšanas sacensībās veicās ļoti raiti, citai mazāk, taču pie nākamā uzdevuma – jēlu olu mešanas sacensībām- tika visi. Diviem komandas dalībniekiem bija jāizveido arvien lielāks attālums savā starpā un veiksmīgi jāaizmet ola, protams, nesaplēšot to.

Kad olimpiādes dalībnieki bija tikuši galā ar visiem uzdevumiem, Lieldienu zaķi aicināja visus doties uz „OzO” jauniešu kluba telpām, kur gaidīja tradicionālā olu krāsošana. Uz galda bija gan olas, gan arī Bekšu ciemā vākti dabas materiāli- sūnas, dažādu formu un izmēru lapiņas. Olu krāsošanai tradicionāli sagatavotās olas tika nestas ārā, kur uz ugunskura jau kūpēja sīpolu mizu novārījums. Bet, kamēr olas katlā „krāsojās”, olimpiādes dalībniekus cienājām ar pašu ceptu pīrāgu un garšīgu, uz ugunskura vārītu zāļu tēju. Jaunieši baudīja zaķu sarūpēto cienastu, bet zaķi čakli skaitīja, cik punktus ir ieguvusi katra no komandām.

Pie saldām balvām tika visi dalībnieki, bet trīs komandas, kas spēja savākt vislielāko punktu skaitu, saņēma arī Lieldienu olimpiādes medaļas. 1. vietu saņēma 9. klases komanda „Bitītes”.

Sacensību noslēgumā visi vēlreiz tika aicināti kopā ar zaķiem nodejot kopīgu olimpiādes deju, ko jaunieši labprāt arī darīja. Un, beidzot, čuguna katlā bija gatavas arī krāsainās Lieldienu olas!

Paldies visiem sacensību dalībniekiem par piedalīšanos „Lieldienu jampadracī” un novēlam ikvienam, mazam un lielam, kopt svētku tradīcijas, sagādājot sev un mīļajiem svētku prieku! Lieldienas ir svētki, kas nes sev līdzi gan gadu simtiem senas, gan jaunas un interesantas, no citām valstīm ienākušas tradīcijas. Galvenais, lai tās svētkos pulcē kopā ģimeni un draugus, radot kopā būšanas prieku un veicinot patīkamu kopā pavadīto laiku!

 

Santa Ostaša
Ozolaines pagasta Tautas nama vadītāja

DSC_0054 DSC_0075 DSC_0092 DSC_0137 DSC_0147 DSC_0158

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0