Liepu pamatskolas skolēni ekskursijā Rīgā

Publicēts: 05.06.2019

Atjaunots: 12.03.2021

Izglītība

Kad dabā izsmaržo maijs, arī skolās sāk valdīt citāds noskaņojums un neparasta rosība. Lielāki un mazāki skolēni dodas apceļot savu Latviju. Arī Liepu pamatskolas  5. - 7. klases skolēni projekta ,,Skolas soma’’ ietvaros 14. maija agrā rīta stundā kopā ar audzinātājām devās ceļā uz Rīgu.
Pirmais mūsu apskates objekts bija Latvijas Nacionālā bibliotēka. Tik grandiozu ēku daudzi skolēni redzēja pirmoreiz! Gide izsmeļoši pastāstīja par ēkas izvietojumu, par daudzajām lasītavām un bibliotēkas fondu. Skolēni ar interesi klausījās par bibliotēkas arhitektu Gunāru Birkertu. Skolēniem radās plašs priekšstats par šo ēku. Viņi arī uzzināja, kā kļūt par bibliotēkas lasītāju.
Tālāk mēs devāmies vizināties ar atpūtas kuģīti ,,Vecrīga.’’ Lai gan laiks bija vējains, tas netraucēja skolēniem izbaudīt braucienu un aplūkot Vecrīgas ievērojamākās celtnes.
Pēc šī brauciena mēs gājām uz Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju. Tajā skolēni gidu vadībā iepazinās ar medicīnas vēsturi no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Šajā muzejā skolēniem bija daudz interesējošo jautājumu. Iegūtās zināšanas skolēniem noderēs vēstures un bioloģijas stundās.
Pēdējais apskates objekts bija LU Botāniskais dārzs. Īpaši skolēniem patika daudzkrāsainie rododendri un burvīgie taureņi tropu mājā. Ikviens skolēns gribēja, lai uz viņa plaukstas apsēžas taurenis. Arī šeit skolēni paplašināja savu redzesloku, klausoties gides stāstījumā un veicot uzdevumus.
Vēlā vakarā visi noguruši un iespaidiem bagāti atgriezāmies Rēzeknē. Paldies šoferim Ilmāram par pacietību un izturību!

Saulainu vasaru vēlot,
Liepu pamatskolas skolotājas Inese Kokoreviča un Marija Golubcova
20190514_162243

Click to listen highlighted text!