Līgo Kaunatā

Publicēts 25.06.2019

Pinat, meitas, vainadziņus
Jāņu dienas vakarā(i),
Kam būs grezns vainadziņ(i)s,
Tā Jānīša līgaviņa.

Jāņuzāļu plūkšana, mājas un sētas rotāšana, Jāņu vainagu vīšana, Jāņuguns dedzināšana, dziesmu dziedāšana, lēkšana pār ugunskuru – ar šādām tradīcijām katrs kārtīgs līgotājs svin vasaras saulgriežus.

Kaunatā jau otro gadu pēc kārtas tiek iedibināta tradīcija svinēt vasaras saulgriežus tieši 23. jūnijā. Līgo vakarā Kaunatas estrādē pulcējās kupls līgotāju skaits, lai kopā svinētu vislatviskākos svētkus.

Svētki sākās ar Kaunatas pagasta pārvaldes vadītāja Sergeja Bašmakova apsveikumu. Savā uzrunā pārvaldes vadītājs, teica ka vasaras saulgrieži ir īstais brīdis, lai smeltos spēku turpmākam darbam, jo gada visīsākajā naktī dabas spēks izpaužas visspilgtāk. Savā novēlējumā klātesošajiem Sergejs Bašmakovs uzsvēra, ka domāsim šajā saulgriežu laikā labas domas, teiksim viens otram labus vārdus un būsim kopā ar saviem mīļajiem, kā arī novēlēja visiem lustīgu līgošanu.

Ar savu klātbūtni pasākumu kuplināja Kaunatas folkloras kopa, dziedot Jāņu dziesmas, Kaunatas deju kolektīvi un amatierteātris. Apvienojoties pašdarbniekiem, tika izveidots muzikāli – teatrāls uzvedums, kurā varēja redzēt gan sadzīviskas situācijas, gan doties uz tirgu, izbaudīt pirts prieku un romantisku divu jaunu cilvēku satikšanos. Ar jautrību, dejām un dziesmām tika ieskandināti Līgo svētki.

Kopā ar visiem pasākuma dalībniekiem tika aizdedzināts ugunskurs, kas ir Līgo svētku īpašā zīme! Tika izdziedātas uguns rituāla dziesmas, lai izlūgtos svētību sev, tuviniekiem, savai tautai, savai zemei, ziedojot ugunij maizi, ūdeni, jāņuzāles.

Tieši Jāņos mēs atskāršam, ka esam dabas bērni, fiziski sajūtam, kā visa dzīvā radība saņem spēkus, uzplaukst neparastā krāšņumā un dāsni dalās ar mums. Mēs jūtamies vienoti – Dievs, Daba un Cilvēks. Tā ir varena vienotība, kas rada harmoniju.

Paldies visiem līgotājiem par atbalstu, dalību un savu klātbūtni!

Ligita Jokste – Bogdanova,
Kaunatas tautas nama vadītāja

Autores foto

IMG_1545 IMG_1548 IMG_1550 IMG_1553 IMG_1558 IMG_1559 IMG_1564 IMG_1566 IMG_1575

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0