Lūznavas muižā Muzeju naktī gaidāma dzirkstoša mūzika, kadriļas un muižas stāsti

Publicēts 17.05.2017

20. maijā Latvijā notiks tradicionālā akcija Muzeju nakts, kuras norisēs nu jau otro gadu piedalīsies arī Lūznavas muiža. Šī gada Muzeju nakts programmā Lūznavā savīsies divi pasākumi – gan Muzeju nakts, gan Kadriļu nakts. Apmeklētāji no 15.00 varēs priecāties par dzirkstošu klezmeru, čigānu un Balkānu tautu mūziku ar grupu “Dobranotch” no Sanktpēterburgas, ekskursijās iepazīt muižas stāstus, bet vakarā no 19.00 ļauties trešās Starptautiskās Kadriļu nakts noskaņai.

Muzeju nakts norises Lūznavā sāksies jau 15.00 pa dienu ar grupas “Dobranotch” koncertu. Grupa “Dobranotch” izveidojusies 1998. gadā Francijā, kur draugus un mūziķus no Sanktpēterburgas saveda kopā slāpes pēc jauniem muzikāliem iespaidiem un piedzīvojumiem. Pēc vairāku gadu ceļošanas, grupa atgriezās dzimtenē un izveidoja jaunu grupas sastāvu ar jaunu mūzikas skanējumu. Grupa “Dobranotch” izpilda ebreju, čigānu un Balkānu tautas mūziku, balstoties uz padziļinātām zināšanām par tautu tradīcijām, kas iegūtas daudzu ceļojumu laikā, komunicējot ar tautas muzikantiem no dažādām valstīm, tāpat grupa savā repertuārā iekļauj arī krievu dziesmas. 17.00 un 18.00 notiks ekskursijas, kurās varēs iepazīt Lūznavas muižas stāstus, bet paralēli trešās Starptautiskās Kadriļu nakts norisei muzikāli noskaņos Kadriļu nakts dalībnieki – “Dandari”, “Vīteri” un “Leigarid”.

Sestdienas vakarā, šoreiz iekļaujoties arī Muzeju nakts aktivitātēs, 20. gadsimta sākuma deju zinātāji un interesenti tiksies nu jau trešajā Kadriļu naktī, ļaujot atgriezties 20. gs. sākuma saviesīgajā dzīvē un šajā reizē izdejojot ne tikai latviešu, bet arī citu tautu kadriļas. Daudzpāru dejas un kadriļas ierādīs un dejot aicinās Latvijas Universitātes deju folkloras kopa “Dandari” (Rīga), deju kopa “Dziga” (Rēzekne) un folkloras draugu kopa “Vīteri” (Rēzekne), bet starptautisku noskaņu otro reizi piešķirs arī ārvalstu viesi – šoreiz Tallinas folkloras ansamblis “Leigarid” (Igaunija). Tāpat kā iepriekšējās reizes arī maijā Kadriļu balli vadīs “balles maršals”, kurš pieteiks dejas un izskaidros deju izvešanas kārtību. Balles dalībnieki, tērpjoties Kadriļu naktij, aicināti ievērot 20. gs. sākuma modes tendences. Iecerētā balles norise saturiski turpinās uzsākto kadriļu dejošanas apguves un popularizēšanas procesu, veidojot deju pasākumu Lūznavas muižā atbilstoši 20. gs. sākuma saviesīgo pasākumu stilistikai.

Muzeju nakts aktivitātes no 15.00 līdz 19.00 Lūznavas muižā būs pieejamas bez maksas. Ar šo notikumu Lūznavas muižā simboliski tiks atklāta āra pasākumu sezona. Apmeklētāju ērtībai pasākuma laikā vēdera priekiem būs iespēja iegādāties plānās pankūkas ar dažādiem pildījumiem un karstmaizes. 19.00 Starptautiskajā Kadriļu naktī dejot kadriļas aicināts ikviens interesents. Ieejas maksa 4,00 €, ieejas kartes nopērkamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs, vietu skaits ierobežots. Kadriļu nakts norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rēzeknes novada dome. Vairāk par Lūznavas muižu: luznavasmuiza.lv vai facebook.com/luznavasmuiza.lv.

Saziņai:
Inga Drele, Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29473700, inga.drele@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

Grupa_Dobranotch Kadrilu balle_rudens 2016_foto Raimonds Kalva

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0