Mācību gada noslēguma diena Kaunatas vidusskolā

10.06.2019

Izglītība

Mācību gada beigās skolēni vienmēr saņem sava darba novērtējumu liecības formā, audzinātāja novēlējumus, bet šogad Kaunatas vidusskolas skolēniem pēdējā skolas diena 31. maijā izvērtās daudz sportiskāka un piedzīvojumiem bagātāka. Pateicoties Skolēnu Domes jauniešu iniciatīvas projektam "Elpojiet dziļi", tika iegūti līdzekļi Tūrisma dienai. Tā nu piektdienas rītā autobusi gaidīja pie skolas, kamēr beigsies audzināšanas stundas, lai tad aizvizinātu visus pie Rāznas ezera.
Viesu nama „Rāznas līcis” teritorijā jau gaidīja jautra mūzika, kontrolpunkti un sporta skolotājs Edgars Teivāns. Pēc organizatoriskās daļas visas klases devās 2 stundu stafetēs, ko pavadīja smiekli, dziesmas, komandas darbs, jo bija gan jāmētā akmentiņi ezerā, gan jāuzpilda trīslitru burkas no ezera, gan jādejo, gan jāmin konkrēti fakti par Rāznas ezeru, gan jādzied, gan zvaniņš jāšķindina. Sākumskolas skolēniem bija arī tikšanās ar policijas pārstāvjiem Runci un Bebru pirms vasaras brīvlaika, lai vēlreiz kopīgi atkārtotu drošības noteikumus. Pēc tam sekoja apbalvošanas ceremonija.
Kad tika novērtēts klašu darbs sportiskajās aktivitātēs, pienāca brīdis, ko gaidīja visi izcilnieki – 15 sekmīgāko skolēnu apbalvošana, ko atbalstīja Stichting Hulp Letland (Nīderlande), (vadītājs Joop Fuijkkink). Stichting Hulp Letland nesen viesojās arī Kaunatā, kur apmeklēja Kaunatas baznīcu un tikās ar 7.a klases skolnieku Kasparu Bačkuru, pateicoties kuram baznīcā atkal var dzirdēt ērģeļu mūziku lieliskā izpildījumā. Viņš ne tikai tās spēlē, bet arī ir ieguldījis vērā ņemamus līdzekļus to iegādei. Tāpat fonda pārstāvji apmeklēja arī skolu un tikās ar tās direktori Alīnu Gendeli.
Pirmo vietu sekmīgākajā skolas piecpadsmitniekā ieguva 11.a klases skolniece Ilze Verpakovska, kuras vidējā atzīme ir 9,42. Tika nosaukta un apbalvota arī konkursa „Gada klase” (konkursa rezultāti tiek apkopoti mācību gada noslēgumā, izvērtējot mācību sasniegumus, stundu apmeklējumu un iekšējās kārtības noteikumu ievērošanu). Šogad jau otro gadu pēc kārtas šo titulu vidusskolas grupā ieguva 11.a klase (audzinātāja Irēna Selivončika), pamatskolas grupā to ieguva 5.b klase (audzinātāja Marina Ameļčenkova).
Kad nu visas balvas bija atradušas savus adresātus, autobusi aizveda visus atpakaļ uz skolu, kur pavāres bija sagatavojušas garšīgas pusdienas, un -- vasara bija klāt!
Ināra Paramonova
Foto: Ilze Verpakovska
DSC_0010 DSC_0018 DSC_0047 DSC_0053 DSC_0067 DSC_0146 DSC_0155 DSC_0157IMG-20190527-WA0003

Click to listen highlighted text!