Makašānos atklāts “Inline” hokeja laukums

Publicēts 30.08.2018

Pirms diviem gadiem, 2016. gada rudenī Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas skolotājs Edgars Jukna nāca ar aizraujošu ideju – uzbūvēt Makašānos inline hokeja laukumu. Projekts sākumā šķita nesasniedzams sapnis, taču drīz vien kopīgā radošā un mērķtiecīgā sadarbībā tika uzsākta laukuma izbūve.

Un tā, saulainajā 24. augusta pēcpusdienā Makašānos ieradās skolēni, vecāki, Rēzeknes novada iedzīvotāji un viesi no visas Latvijas, lai svinīgi atklātu un iemēģinātu Latgales reģionā šobrīd vienīgo šāda veida sabiedriskās sporta infrastruktūras objektu – inline hokeja laukumu.

Latvijā inline hokeja laukumi ar speciāli šim sporta veidam paredzēto segumu atrodas Olainē, Jelgavā, Rīgā un Jūrmalā, Latgalē šis ir pirmais. Parasti hokeja laukumi ir aktīvi vienu, maksimums, divus mēnešus gadā, savukārt inline laukums būs aktīvs vismaz sešus mēnešus gadā.

Laukums ir 40×20 m liels, ar speciālu plastmasas segumu, bortiem, vārtiem un aizsargtīklu. Skolā pieejams arī aprīkojums – skrituļslidas, nūjas, aizsargtērpi.

Uz šī laukuma seguma (Stilmat outdoor inline) var nodarboties ar jebkuru sporta veidu:  handbolu, florbolu, bet primāri segums ir paredzēts skrituļslidošanai un inline hokejam: ziemas apstākļos tas ir izmantojams kā standarta hokeja laukums, pa kuru spēlētāji pārvietojas ar slidām, bet, ja ledus seguma nav, tad ar skrituļslidām. Laukums ir pieeejams sporta nodarbībām arī  cilvēkiem ratiņkrēslā. Inline hokeju var spēlēt gan bērni, gan pieaugušie, arī cilvēki ar iedzimtu vai iegūtu invaliditāti. Tas ir humānāks par ierasto ledus hokeju, jo šeit ir mazāk tiek pielietoti spēka paņēmieni, kā arī izmaksu ziņā tas ir krietni lētāks par ledus hokeju, jo nav nepieciešama ledus uzturēšana un saldēšana, tātad – daudz pieejamāks visiem.

Plānots, ka laukumu izmantos ne tikai Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas skolēni, bet arī Vērēmu pagasta iedzīvotāji, Rēzeknes novada skolas audzēkņi sporta stundu dažādošanai, arī citu pašvaldību iedzīvotāji. Skolai ir izveidojusies cieša sadarbības ar Inline hokeja federāciju Olainē, kuras komanda ar rēzekniešiem spēlēja paraugmaču atklāšanā. Ir iecerēts organizēt dažādus pārnovadu pasākumus, interesi ir izrādījuši pat hokejisti no Viļnas, kuriem tāda laukuma neesot!

Noteiktā laikā inline laukumu varēs izmantot ģimenes ar bērniem u.c. interesenti, gan, lai spēlētu inline hokeju, gan citām aktivitātēm, piemēram, skrituļslidošanas vai slidošanas apmācībai.

Projekta realizācija ļauj paplašināt sporta aktivitāšu klāstu gan novada skolām, gan ikvienam iedzīvotājam, sekmē novada iedzīvotāju iesaistīšanos fiziskās aktivitātēs, veselības veicināšanas pasākumos, lietderīgu laika pavadīšanu bērniem un jauniešiem.

Droši varam teikt, ka rezultāts ir pārspējis gaidīto. Makašānos katru vakaru sākas jauna dzīve – stāvlaukumus piepilda automašīnas ar lieliem un maziem spēlētājiem, dzirdami ripas atsitieni un iedvesmojoši līdzjutēju saucieni.

Laukuma ideja īstenota, pateicoties valsts dotācijai 20000 EUR apmērā, biedrībai „Rēzeknes rajona kopienu partnerība” kas deva iespēju saņemt Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020. finansējumu – 25152,52, kā arī Vērēmu pagasta pārvaldei (līdzfinansējums 2794,73).

Inline hokeja laukuma zemes darbus veica SIA „Lielvārdes meliorācija“, plastmasas segumu piegādāja un uzstādīja SIA „Arēna sports“, bortus izgatavoja un uzstādīja IK „Latgales galdnieks“, inventāru piegādāja SIA „Sportlukss“.

Informāciju sagatavoja Gundega Rancāne

Foto: Aleksandrs Lebeds

Fotogalerija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0