Makašānu radošā darbnīca Sakstagala J. Klīdzēja pamatskolā

Publicēts 17.02.2015

Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā devīto klašu tikšanās ar citu vidusskolu un profesionālo skolu pārstāvjiem ir tradīcija. Tā palīdz skolēniem izvēlēties turpmākās mācību gaitas pēc 9. klases beigšanas. Arī šogad projektu nedēļas laikā 9. klašu skolēniem bija iespēja ne tikai papildināt zināšanas eksāmenu priekšmetos, bet arī padomāt par karjeras izvēli. Pie mums bija pirmie ciemiņi – Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskolas direktore Gundega Rancāne un mājturības un tehnoloģiju skolotāji.

Tikšanās izvērtās ļoti interesanta. Sākumā Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskolas direktore Gundega Rancāne iepazīstināja mūs ar iespējām, ko piedāvā Makašānu amatu vidusskola. Pēc tam Makašānu mājturības un tehnoloģiju skolotāji mums noorganizēja divas radošās darbnīcas, kurās skolēni un skolotāji varēja apgūt jaunas koka un tekstila tehnoloģijas. Zēni devās uz mācību darbnīcu, lai iemācītos izgatavot nelielus suvenīrus – koka telefona paliktnīšus. Meitenes apguva adīšanu uz pirkstiem. Šī nodarbe visiem ļoti iepatikās. Noadītās aukliņas meitenes izmantoja gan kā rotaļlietas kaķēniem, gan kā rokturus mājturībā veidotajām somiņām. Adīt uz pirkstiem iepatikās arī mūsu mājturības skolotājai. Jau nākošajā dienā skolotājai bija noadīta kaklarota. Adīt uz pirkstiem iemācījām arī 4. klases zēniem un meitenēm. Kopā ar skolotāju tika nolemts, ka šie adījumi būs labi papildinājumi skolas “Jautrā orķestra” tērpiem.

Paldies Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskolas skolotājiem par interesanto tikšanos un vērtīgo pieredzi.

Iluta Oborenko
Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 9.a klases skolniece

IMG_8768 IMG_8769 IMG_8770 IMG_8772 IMG_8776 IMG_8832 IMG_8778

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0