Mākoņkalna pagasta jaunieši ierīko puķudobi kā Rāznas ezera vilnis

Publicēts 02.06.2015

16. maijā Mākoņkalna pagasta jaunieši ar Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes finansiālu atbalstu organizēja iniciatīvu projektu „Viss plaukst un zaļo”. Projekta mērķis bija iepazīstināt Mākoņkalna jauniešus ar dārzkopības pamatiem un izveidot puķudobi pie Mākoņkalna pagasta brīvā laika pavadīšanas centra „Strops”, veicināt viņu aktīvu iesaistīšanos pagasta vides uzlabošanā, vēlmi darboties dārzniecības jomā un aktīvi pavadīt savu brīvo laiku. Projekts „Viss plaukst un zaļo” bija interesantu ideju un jaunu zināšanu iegūšanas pasākums kopā ar centra “Strops” vadītāju Santu Kairišu, neformālās jauniešu grupas ”Ideja vieno” vadītāju Ludmilu Smirnovu un dārznieci Regīnu Trūli.

Dārzu mēdz dēvēt arī par dabisku antidepresantu, tas ir miera un harmonijas avots daudziem nervoza un mazkustīga darba darītājiem. Dārzkopība palīdz attīstīt radošo izdomu, krāsu un kompozīcijas izjūtu, izpratni par augiem un to vajadzībām, rosina meklēt jaunu informāciju un eksperimentēt.

Projekts „Viss plaukst un zaļo” sniedza iespēju jauniešiem iepazīties ar mūsdienīgām puķudobju iekārtošanas idejām, aktīvi un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku, realizēt savas idejas, rotājot puķudobes apmales akmeņus mozaīkas tehnikā, iemācīties izveidot puķudobi no pašiem pamatiem. Gala rezultātā tika izveidota 20 metrus gara puķudobe, kura pēc formas līdzinās Rāznas ezera vilnim. Paldies par atbalstu un palīdzību Mākoņkalna pagasta pārvaldei un biedrībai „Rāznas nacionālā parka biedrība”.

Jauniešu neformālās interešu grupas „Ideja vieno” dalībnieces

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0