Mākslas piknikā būs iespēja piedalīties vairāk nekā 20 meistardarbnīcās

Publicēts 18.07.2019

Svētdien, 21. jūlijā, Rēzeknes novada dienu ietvaros notiekošajā  “Mākslas piknikā” pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādas radošajās un garšu meistardarbnīcās. Pateicoties British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstam, notiks vairāk nekā 20 mākslas koprades meistardarbnīcas un taps vides objekts “Mūza”, kura radīšanā varēs iesaistīties ikviens apmeklētājs.

Lūznavas muižas “Mākslas piknika” radošuma kvartāla koprades meistardarbnīcās varēs apgūt tamburīnu, sapņu ķērāju, auduma ziedu, papīra kendamu, kaņepju papīra izgatavošanas prasmes, varēs iemēģināt veiklību glītrakstīšanā, apgūt grafikas, sietspiedes un aušanas tehniku pamatus, piedalīties pasaku laboratorijā un ieskaņot kopīgu piknika pasaku, piedalīties keramikas trauku tapšanas brīnumā, muzicēt kopā džeza meistarklasē un iesaistīties mākslas vērtības instalācijas “Mūza” radīšanā. Īpašas garšu meistarklases pasākuma laikā būs sarūpējuši arī Rēzeknes puses jaunie uzņēmēji.

“Mākslas piknika” apmeklētāji droši aicināti izzināt arī meistarklašu vadītāju radošuma ceļu, saņemt iedvesmu un iedrošinājumu arī savām radošajām aktivitātēm. Paralēli apmeklētāju dalībai mākslas koprades meistardarbnīcās, viņi varēs meklēt un atrast savu mūzu, atstājot arī sava radošuma pēdas vides objekta “Mūza” tapšanā, kas kļūs par mūžīgā radošuma simbolu turpat Lūznavas muižas kompleksā. Arhitekts Didzis Jaunzems vides objektu iecerējis kā lielizmēra vārdu “Mūza”, kuru, veicinot kopienas sadarbību un atbildību par kopējas idejas realizēšanu, iekļaujot mākslas elementus un sekmējot dažādu sabiedrības grupu kopīgo pieredzējumu, papildinās ikviens pasākuma viesis. Ar arhitekta Didža Jaunzema komandu Lūznavas muiža sadarbojusies jau iepriekš, organizējot kopīgus pasākumus gan Lūznavā un Zosnā, gan “Dabas koncertzālē”.

Paralēli meistardarbnīcām mazākajiem apmeklētājiem būs iespēja noskatīties latviešu filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” un “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, darboties eksperimentu bārā, pūst burbuļus, kā arī pārbaudīt savu veiksmi kendamas spēlē. Tāpat uz lielās un mazās festivāla skatuves uzstāsies gan vietējie, gan ārvalstu mūziķi, būs arī džeza meistarklase, kurā ar savu pieredzi dalīsies apvienības “The Ciel Experience” mūziķi no ASV.

Ieejas biļetes uz mākslas festivālu “Mākslas pikniks” iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietnēs un internetā. Ieejas maksa pasākumā iepriekšpārdošanā ir 3,00 €, festivāla norises dienā uz vietas – 4,00 €, bērniem līdz 12 gadu vecumam – bez maksas. Vietējiem – Rēzeknes novada Maltas pagastu apvienības iedzīvotājiem – , pirms tam izņemot ieejas kartes, ieeja “Mākslas piknikā” ir bez maksas.

Plašāka informācija un pasākuma programma Lūznavas muižas tīmekļa vietnē http://www.luznavasmuiza.lv/, rakstot e-pastu muiza@luznava.lv vai zvanot pa tālruni +371 28686863. Papildu informācija sociālajā tīmeklī: https://www.facebook.com/luznavasmuiza

Plašāka informācija:

Inga Žirgule

Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja

29390701, 29473700

inga.zirgule@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

muiza3muiza1

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0