Maltas jauniešu netradicionālās sporta spēles japāņu stilā

Publicēts 02.09.2016

23. augustā Maltas Bērnu un jauniešu centrā tika realizēts jaunatnes iniciatīvu projekts ar aizraujošu un netradicionālu nosaukumu „Sporta spēles Japāņu stilā „EvSinDanVitUnJan2”. Projekta idejas un nosaukuma autori – paši jaunieši, kas aktīvi darbojas Maltas BJC.

Lai pasākums būtu krāsains, neierasts un atraktīvs, jaunieši izvēlējās to rīkot Uzlecošās saules zemes – Japānas noskaņās, jau iepriekš izpētot, kas ir raksturīgs japāņu tradicionālajiem sporta veidiem, kultūrai un valstij.

Netradicionālās sporta spēles izvērtās kā azartisks pasākums, kurā komandām bija jāveic astoņi dažādi uzdevumi. Gan stafešu nosaukumi, gan to uzdevumi bija izdomāti ar radošu pieeju: Sushi BARi, „Sumo cīņai”, „ Maski shovi”, „Lieloko šorti starti-san”, „Fudži kalns”, „Balonu bums-bums”, „Ķegļošana-san”, „ Risso-tofu”, ”Grand stafetekura”. Katrā uzdevumā tika atspoguļota kāda Japānas kultūras tradīcija vai sporta veids, bet viens no uzdevumiem bija veiksmīga komandas sadarbības veidošana.

Projektā piedalījās sešas komandas, kuru sastāvā bija jaunieši no Maltas, Feimaņu, Silmalas pagasta, Ozolaines pagasta „OZOjaunieši”, Krukiem un Dagdas.

Īpašs paldies Vitālijam Sčerbakovam un viņa audzēkņiem no Tiskādiem, kas visus klātesošos iepazīstināja ar karatē cīņas mākslu. Jauniešu paraugdemonstrējumi karatē mākslā bija ļoti iespaidīgi!

Projekta realizēšanai tika iegādāts daudzveidīgs sporta inventārs. Viss inventārs uzglabāsies Maltas BJC un turpmāk tiks plaši izmantots arī citās jauniešiem paredzētās aktivitātēs un pasākumos.

Jaunieši, kuri organizēja šīs nebijušās sacensības, uzlaboja savas prasmes pasākumu plānošanā. Savukārt dalībnieki guva pozitīvas emocijas, iepazinās ar jauniem draugiem un, kā atzina paši jaunieši, lietderīgi un interesanti pavadīja vienu lietainu augusta dienu.

Inta Bule, Jauniešu brīvā laika klubiņa „Kāpnes” vadītāja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0