Maltas „Kāpēcīši” debitē „TV ekrānos” un izveido Draudzības koku

Publicēts 13.11.2014

11. novembrī uz Lāčplēša dienai veltītu tējas pēcpusdienu pulcējās Maltas pirmsskolas izglītības iestādes „Dzīpariņš” grupiņas ”Kāpēcīši” audzēkņi un viņu vecāki.

Jau dienu iepriekš grupiņas bērni, atbalstot Labo darbu nedēļas ieceres, izveidoja saldu dāvanu – 45 cepumu mājiņas ar svētku simboliku – sociālās aprūpes centra „Malta” vientuļajiem iemītniekiem, kuri tos varēja izbaudīt pie tējas Lāčplēša dienā. Bet šīs svētku pēcpusdienas scenāriju bērnudārzā audzinātājas Ērika Žagare un Aija Korkliša bija pārdomājušas tā, lai bērnu čalošanai atliktu vien daži mirkļi un pasākuma norisē iekļautos visi tā dalībnieki. Vispirms noskaņas radīšanai vecāki tika aicināti iedegt tējas svecītes, pasakot kādu novēlējumu līdzcilvēkiem, lai darītu gaišākus tumši drēgnos rudens vakarus.

Pēc jau bērnu ielāgotās ikrīta sasveicināšanās (vien šoreiz ar saviem vecākiem un dienas otrajā pusē), mazie, atbildot uz audzinātāju jautājumiem, gandrīz vienbalsīgi paziņoja, ka „mūsu Latvijai drīz būs dzimšanas diena”! Pēc tam visi klātesošie tika aicināti atpūsties, „skatoties televizoru”. Sākās “tiešā translācija”, ekrānā cits pēc cita nāca 20 mazie diktori. Katrs no viņiem bija rūpīgi gatavojies šai tiešraidei, lai, pašiem to vēl neapzinoties, patiesāk skanošajos dzejas vārdos paustu mīlestību pret savu Dzimteni un valodu. Audzinātājas prasmīgi vārdos apspēlēja katru uzstāšanos, veidojot  lielisku stāstu par to, ka mūsu valsts ir skaista un mīļa visos gadalaikos un ar visu, kas tajā mīt un ir.

Vecāku padomes locekļi šoreiz iejutās vērtētāju lomā, lai izvēlētos tos piecus izteiksmīgāk un drošāk deklamējušos bērnus, kuri 14. novembrī pārstāvēs grupiņu „Kāpēcīši” bērnudārza pasākumā „Es mīlu savu tēvu zemi”. Novērtējot katra centienus, bērniem tika pasniegtas medaļas un Latvijā ražotas konfektes.

Vēl viena vienojoša un atraktīva iecere bija bērnu un vecāku Draudzības koka izveide, kurā katrs no vecākiem kopā ar savu atvasīti ielika spiedogu lapiņas veidolā un ierakstīja savus vārdus. Tādējādi tapa lielisks simbolisks atgādinājums par to, ka “tikai kopā mēs esam spēks un varam paveikt daudz vairāk, jo visi taču strādājam viena mērķa labad”. Šo patiesību ikvienam tagad atgādinās rāmītis pie sienas grupiņā.

Laikrādis nepielūdzami tikšķ, īpaši mirkļos, kurus gribam paildzināt. Tā bija arī šoreiz: katrs steidzās mājup, jo ikvienu gaidīja savs ikdienišķs vakars. Bet droši vien visiem sirdī ielija prieks par pāris īstām emocionāli piesātinātām stundām, kas pavadītas kopā, pateicoties audzinātāju iniciatīvai, rūpīgam darbam un vecāku atsaucībai. Šis pasākums ļāva saprast, cik patiesi un, galvenais, – nesamāksloti valsts svētku nozīmību spēj izteikt tie, kas vēl tikai iepazīst mūsu valsti, – mazie pirmsskolēni.

Skaidrīte Svikša
„Kāpēcītes” Selīnas mamma

Skaidrītes Svikšas un Andra Stroda foto 

DSC06421IMG_5803IMG_5805DSC0643011.11.2014.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0