Mārtiņdiena Kaunatas vidusskolā

Publicēts 14.11.2018

Kaunatas vidusskolā ir pastāvīga tradīcija, kas ik gadu skolā ienes ne tikai garšīgas smaržas, tirgus kņadu, bet arī dažādas aktivitātes, kas saistītas ar rudens noslēgumu un ziemas sākumu pēc senlatviešu kalendāra.

Jau pirms stundu sākuma 9. novembrī bija vērojama drūzmēšanās ap galdiņiem, uz kuriem pārdošanai izliktas gan pašceptas kraukšķīgās vafeles, gan saldie riekstiņi, gan kārdinoši kūku gabaliņi, gan arī dažādi izstrādājumi no augļiem, gan arī citi labumi, kas ātri atrada savus pircējus. Arī skolēnu mācību uzņēmumi, piemēram, SMU „Māras tēja”, piedāvāja savu preci. Mazie tirgotāji uzcītīgi rēķināja un izdeva, pircēji rēķināja un iegādājās gardumus, ar ko varēja palutināt dažādas maņas.

Kad lielā tirgošanās bija aprimusi, skolas saimei tika piedāvātas arī citas izklaides: šogad, piemēram, 6.a klase (skolotāja Ināra Paramonova) bija sagatavojusi divas ludziņas. Tradicionālā rudens luga „Pasaka par rāceni” tika iestudēta modernās vēsmās, ko noslēdza virves vilkšana. Aktīvi iesaistījās ne tikai sākumskolas bērni, kuriem palīdzēja arī direktore Alīna Gendele, bet arī vidusskolēni. Otrā ludziņa „Gāganu kari” atgādināja, ka būt gudram vienmēr ir izdevīgāk. Izrādes beigās aktieri bija apmierināti par ieguldītā darba rezultātiem, skatītāji – par izrādi.

 

Ināra Paramonova
Foto: Vladimirs Likovs

DSC_01 DSC_02 DSC_03

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0