Mārtiņdienas pasākums Tiskādu vidusskolā

Publicēts 14.11.2017

Zeme rīb, rati klaudz,
Kas to zemi rībināja?
Nu atbrauca Mārtiņdiena
Deviņiem kumeļiem.
(latviešu tautas dziesma)

10. novembrī Tiskādu vidusskolas sākumskolas skolēni svinēja Mārtiņus. Mārtiņi jeb Mārtiņdiena ir seni latviešu ziemas gaidīšanas svētki, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Skolēni gāja jautrās rotaļās, minēja mīklas, skandēja tautasdziesmas. Jautri tika sagaidīti arī ķekatnieki, kuru lomās iejutās pulciņa „Zelta kamoliņš” dalībnieki – 3. klases skolēni. Pasākuma laikā 1. klases skolēni stāstīja dažādus latviešu tautas ticējumus par laika vērojumiem Mārtiņdienā. 2. klases skolēni skaisti dejoja, dziedot dziesmu „Kur tu teci, gailīti mans”. 4. klases skolēni rādīja nelielu un aizraujošu leļļu teātra izrādi „Mūsu sētas Reksis”. 3. klases skolēni skandēja tautasdziesmas un vadīja šo pasākumu. Katra klase arī organizēja vienu spēli, sagatavotu Mārtiņdienai. Pasākuma beigās visi dalībnieki saņēma garšīgus medus gailīšus.

 

Skolotāja Jeļena Bažanova

DSCF3467 DSCF3471 DSCF3472 DSCF3482 IMG_1457

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0