Meldras un Līgas grāmatas prezentācija

Publicēts 08.06.2018

6. jūnijā Rēzeknes pilsētas bērnu bibliotēkā bērzgalieši izbaudīja brīnišķīgu pasākumu, uz kuru aicināja Meldra Gailāne un Līga Munda. Tie bija jaunās stāstu grāmatas bērniem “Meikuleņš īpazeist omotus” atvēršanas svētki.
Meldra Gailāne ir bērzgaliete. Audzina piecus bērnus un radoši darbojas literatūras laukā. Viņa ir grāmatas teksta autore.
Līga Munda ir grāmatas ilustratore. Viņa studē Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolā (RTA) Interjera dizainu un brīvajā laikā strādā ziedu salonā par floristi.
Grāmatā zīmējumi ir jauki, patīkami, labs krāsu salikums, mīļi dzīvnieciņi… . Kā saka Līga, šis ir viņas pirmais lielais darbs kā grāmatu ilustratorei un arī maketētājai.
Pasākums, ko organizēja Meldra kopā ar saviem palīgiem, bija interesants gan lieliem, gan maziem, aktīvi iesaistījās arī bērnudārza vecuma bērni.
Pasākumu kuplināja ar dziesmām “Skonai” dalībniece Annija Igaune un Bērzgales   pamatskolas skolnieces Marija Sarkane un Kristiāna Kopela.
Stāstiņus, kopā ar bērniem – apmeklētājiem lasīja pati autore Meldra. Vienu stāstiņu no jaunās grāmatas izspēlēja RTA studenti, režisores Olgas Senkānes vadībā. Pēc tam skatītājiem bija jāizlien caur zirnekļa tīklu. Kurš to izdarīja bez pieskaršanās tīklam, varēja samīļoties ar lācīti.
Pasākuma laikā darbojās radošās darbnīcas, kurās piedalījās bērnudārza bērni, skolēni un pat pieaugušie: izgatavoja rokassprādzes, zīmēja lācīti Meikuliņu, izgatavoja grāmatzīmes, veidoja trauciņus un daudz ko citu no plastilīna bērnu bibliotēkas darbinieču un brīvprātīgo vadībā. Visiem bija interesanti.
Grāmatas autores sveica prezentācijas apmeklētāji. Meldrai šajā datumā ir dzimšanas diena, tāpēc visi kopā nodziedāja arī “Sveiks lai dzīvo…”, kam sekoja ziedi un dāvanas gaviļniecei.
Meldra savukārt pateicās visiem, kas palīdzējuši pie grāmatas tapšanas: korektorei un redaktorei Sandrai Ūdrei, māksliniecei Līgai Mundai, projekta vadītājai Dagnijai Dudarjonokai, kā arī tiem, kas palīdzēja, lai pasākums taptu: RTA studentu teātra vadītājai Olgai Senkānei, Rēzeknes bērnu bibliotēkai un tās darbiniecēm, radošo darbnīcu vadītājiem un arī dziedātājām.
Pasākuma nobeigumā Meldra apmeklētājus cienāja ar gardu kliņģeri, saldām zemenēm un citiem gardumiem.
Grāmata izdota ar Latgales reģiona aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda, A/S “Latvijas valsts meži” finansiālu atbalstu. Grāmatas izdevējs ir Latgolys Studentu centrs.
Grāmatas tika dāvinātas bibliotēkām un bērnudārziem, kā arī tās varēs iegādāties Rēzeknē grāmatveikalā “Liesma” un Jānis Roze grāmatnīcā, kā arī internetveikalā www.taiseitslatgola.lv
Pateicība no grāmatas autorēm arī Bērzgales pagasta pārvaldes vadītājam Arvīdam Dunskim un autobusa šoferim Ivaram Kuzminam, kurš pasākuma dalībniekus nogādāja uz pilsētu un atpakaļ, lai bērzgalieši pabūtu interesantajā, izzinošajā pasākumā Rēzeknē.
Mēs, bērzgalieši, savukārt esam gandarīti, laimīgi, ka mums Bērzgalē ir ne tikai labi muzikanti, mūziķi, bet arī sava rakstniece, jo visi lielie rakstnieki savulaik ir sākuši ar pasaku un lugu rakstīšanu, un tikai tad nonākuši pie lielajiem darbiem. Tāpat savu rakstniecības arodu savulaik uzsākuši arī mūsu ievērojamākie Latgales rakstnieki, bērzgalietis Antons Rupainis, Rozalija Tabine – Naaizmērstule, un citi.
Lai Meldrai un Līgai daudz radošu ideju nākošo grāmatu tapšanā!

A.Rupaiņa muzeja vadītājas Olgas Pekšas teksts un foto

foto2foto3foto111SDC13083_renamed_21358

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0