“Mīļdziesmiņa vasarai”– sadraudzības koncerts Lendžos

Publicēts 10.07.2017

Jūlija ieskaņā Lendžos notika bērnu sadraudzības koncerts “Mīļdziesmiņa vasarai”. Koncertā piedalījās kopumā trīsdesmit bērni no dažādām Latvijas pašvaldībām — no Rīgas, Jelgavas, Ozolniekiem, no Ogres, kā arī trīspadsmit bērni no Lendžu pagasta. Visi dalībnieki tika sadalīti divās grupās: vienā grupā bērni no 2 līdz 7, otrā grupā no 8 līdz 12 gadu vecumam. Daļa bērnu bija atbraukuši kopā ar saviem vecākiem vai skolotājiem.

Visi bērni piedalījās dziedāšanas meistarklasē, ko vadīja pedagoģe Irēna Ivanova. Tika apgūta pareiza iedziedāšanās un veikti vingrinājumi elpošanā. Bērniem tika iemācīts, kā pareizi jāatbrīvo skaņa, lai dziedot labi skanētu. Koncertu organizēja un vadīja mūziķe Ingūna Lipska. Visas nodarbības un aktivitātes notika bijušās Kalnezeru katoļu pamatskolas telpās.

Bērni dziedāja gan grupiņās, gan duetos, gan solo. Katram, kurš vēlējās, bija iespēja dziedāt solo un parādīt savas spējas. Lielākoties tika dziedātas tautasdziesmas, bet bija arī dziesmas no Olgas Rajeckas repertuāra.

Kamēr vieni mācījās kā dziedāt, citi darbojās darbnīcās – zīmēja, gatavoja apsveikumus, brauca ekskursijās un sportoja. Bērni darbojās Vogulu keramikas darbnīcā, kā arī viesojās zemnieku saimniecībā “Vaivari”, kur aplūkoja dažādus mājdzīvniekus. Dažiem pilsētas bērniem bija pārsteigums, kā no gotiņas tiek dabūts piens.

Koncerta noslēgumā visi bērni vienojās kopējā dziesmā. Koncerta dalībnieki un Ingūna pateicās visiem par palīdzību koncerta tapšanā, dāvājot bērnu pašu gatavotas nozīmītes un svečturīšus (no Vogulu keramikas darbnīcas). Bet vecāki un vecvecāki pateicās Ingūnai par labi pavadīto laiku un iespēju bērniem apgūt un redzēt kaut ko jaunu.

Ilga Gudrika

IMG_8735 IMG_8737 IMG_8741  IMG_8766 IMG_8772 IMG_8782IMG_8777

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0