Minifutbola sacensības organizēja paši

Publicēts 07.08.2018

Vasaras brīvlaiks bērniem parasti ir piepildīts ar daudzām un dažādām aktivitātēm, gan organizētām, gan pašu izdomātām. Strūžānu jaunā paaudze atnāca uz kultūras namu un izteica priekšlikumu, ka vēlas sarīkot draudzības spēli minifutbolā, piebilstot, ka visus organizatoriskos sagatavošanas darbiņus grib izdarīt paši, vien tur, kur būs nepieciešama pieaugušo palīdzība, lūgs, lai iesaistās kultūras nama darbinieki. Bērnu vēlme tika atbalstīta, un minifutbola sacensības izdevās godam.

Sacensību sagatavošanas laiks pagāja nemanot. Tika uzlikta afiša ar aicinājumu organizēt un pieteikt komandas, sagatavots minifutbola nolikums, sakārtots laukums uz stadiona attiecīgi visiem minifutbola spēles parametriem. Katru pēcpusdienu un līdz vēlam vakaram komandas rīkoja treniņus. Sacensību dienā bērni uz laukumu nogādāja arī visu nepieciešamo tehnisko aprīkojumu – rezultātu tablo, solus, dzeramo ūdeni, laukumu norobežojošos karodziņus, bumbas utt.

Sacensībās piedalījās piecas komandas – „Nike Legends”, „Nike’, „Ūdens lauvas”, „Real Madrid” un „Dvarovije Fristaileri”. Dalībnieku vecums bija no septiņiem līdz piecpadsmit gadiem. Komandas sastāvā bija trīs laukuma spēlētāji un vārtsargs, dažas komandas bija parūpējušās arī par maiņas spēlētājiem. Vienas spēles ilgums bija divdesmit minūtes jeb divi puslaiki pa desmit minūtēm. Prieks, ka sacensībās piedalījās arī meiteņu komanda. Spēļu tiesāšana tika uzticēta Ērikam – Viktoram Leitānam.

Sacensības ilga gandrīz trīs stundas. Netrūka arī līdzjutēju un skatītāju atbalsta.

Pirmo vietu sīvā cīņā ieguva komanda „Nike Legends” (Ilvars Razgalis, Emīls Kapacis, Artis Gļauda un Mihails Sazonovs), otro vietu – „Dvorovije Fristaileri”( Igors Plešanovs, Andrejs Bogdanovs, Kaspars Saveļjevs, Markuss Kapacis un Stepans Plešanovs), trešo vietu izcīnīja „Real Madrid”( Sergejs Gruznovs, Elgars Razgalis, Valentīns Žuks un Jānis Hodovcevs).

Ceturtajā vietā ierindojās „Udens lauvas” (Marks Kurakins, Pāvels Miņins, Uldis Džuļs, brāļi Edgars un Edvards Fekļistovi), bet piektajā vietā palika „Nike” ( Sintija Gļauda, Valērija Makejeva, Viktorija Brinkeviča un Viktors Bazulis).

Sacensību organizatori noslēgumā pasniedza komandām uzvarētājām diplomus un nelielas balvas. Visiem sacensību dalībniekiem pēc tam bija sagatavots saldumu galdiņš. Balvas un saldumi tika sarūpēti ar pagasta pārvaldes finansiālu atbalstu.

Bērni un jaunieši bija ļoti apmierināti ar sacensību norisi un gūtajiem rezultātiem. Visus vienoja spēles spars, draudzība un kopā aktīvi pavadīts laiks. Tāpat tā bija lieliska iespēja gūt pieredzi organizatoriskajā darbā un iemaņas pasākumu rīkošanā.

 Leokādija Razgale

Strūžānu Kultūras nama vadītāja

Viktorijas Brinkevičas foto

minifutbols2minifutbols1

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0