Muzeju nakts – arī Rēzeknes novada muzejos

Publicēts 15.05.2015

Eiropas Muzeju naktī durvis apmeklētājiem būs atvērtas arī Rēzeknes novada muzejos, piedāvājot interesantu un daudzpusīgu programmu. Šogad Muzeju nakts Latvijā notiek Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas zīmē, tāpēc Franča Trasuna muzejā “Kolnasāta” Sakstagala pagastā no plkst. 19.00 – paredzēts unikāls notikums — izcilā Latvijas sabiedriski politiskā darbinieka, priestera un literāta, Raiņa laikabiedra, Franča Trasuna (1864—1926) piemiņai adītās šalles prezentācija. Šīs šalles adīšana tika uzsākta pagājušajā gadā, uzsākot  Fr. Trasuna 150. jubilejas gadu, un visu šo laiku ikviens interesents varēja noadīt savu rindu šajā košajā rokdarbā, ieadot reizē arī savas domas un vēlējumus izcilākajam Latgales dēlam.

Muzejā tiks atklāta arī Nagļu pagasta interešu kluba “Rītava” rokdarbu izstāde, kluba vadītāja Marija Tjuša ir sagatavojusi savu veltījumu Francim Trasunam. Muzeju nakti kuplinās Sakstagala pagasta vokālā ansambļa, folkloras kopas “Kolnasāta” priekšnesumi, Raiņa un Aspazijas dzejas lasījumi, būs radošā darbnīca bērniem “Rainis, Aspazija”, bet vēsajā maija vakarā varēs sildīties vakarēšanā pie ugunskura.

Savukārt Maltas vēstures muzejs savu muzeju nakti nodēvējuši Raiņa lugas “Uguns un nakts” vārdā. Arī programma paredzēta ugunīga – Maltas VUGD posteņa paraugdemonstrējumi un stāstījums par dienesta darbu, bet vakara izskaņā — Daugavpils ugunsteātra ,,Fire Theatre”‘ šovs.

Vērienīgā Eiropas akcija Muzeju nakts Latvijā notiks jau vienpadsmito reizi. Pēc Kultūras ministrijas mājaslapā minētās informācijas, šogad akcijā plāno piedalīties 136 muzeji un 34 cita profila institūcijas visā Latvijā.

Akcija Eiropas „Muzeju nakts” notiek ik gadu kādā no maija sestdienām vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs. Akcijas iniciators un koordinators ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara pulksten 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

Ar Muzeju nakts programmu var iepazīties interneta portālos www.muzeju-nakts.lv un http://www.1188.lv/muzejunakts .

Anna Rancāne

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0