Nākamnedēļ vairāk kā 1000 pasākumi “iekustinās” Latvijas iedzīvotājus

Publicēts 24.09.2014

No 29. septembra līdz 5. oktobrim 38 Eiropas valstīs, tajā skaitā Latvijā, norisināsies ikgadējā Veselības nedēļa jeb MOVE Week. Latvija šajā kampaņā piedalās jau trešo gadu,  tās dalībnieku skaits ar katru gadu aug, šogad sasniedzot jau 35 000 cilvēku. Projekta mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku fiziskās aktivitātēs. Veselības nedēļas aktivitātes šogad notiks arī Rēzeknes novadā, Lūznavas pagastā.

29. septembris: Novuss (plkst.17:00, sporta zālē)
30. septembris: Nūjošana, 5 km (plkst.18:00, Lūznavas parks)
1. oktobris: Orientēšanās (plkst.16:00, starts pie sporta zāles)
2. oktobris: Jautrie starti jauniešiem 12-18 g.v. (plkst.17:00, sporta zālē)
3. oktobris: Makšķerēšana (plkst.6:00, dīķis pie Madonnas statujas)
4. oktobris: Strītbols (plkst.11:00, sporta zālē)
5. oktobris: Velomaršs Lūznava-Vertukšne-Lūznava (plkst.11:00, starts pie sporta zāles)

Latvijā Veselības nedēļas laikā notiks vairāk kā 1000 dažādi bezmaksas pasākumi un aktivtātes, kurās aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma un sportiskās sagatavotības. Pasākumu organizatori piedāvās fiziskās aktivitātes visas nedēļas garumā, piemēram, skriešanu, nūjošanu, pārgājienus, riteņbraukšanu, lēkšanu ar lecamauklu u.c. Visus pasākumus var atrast mājas lapā www.sportsvisiem.lv, http://latvia.moveweek.eu vai pašvaldību mājas lapās.

Šis pasākums ir lieliska iespēja mudināt iedzīvotājus būt fiziski aktīviem, jo, kā zināms, regulāras fiziskas aktivitātes ir lētākais un efektīvākais veids, kā novērst dažādas saslimšanas un uzturēt sevi labā fiziskā formā.

Pagājušajā gadā Veselības nedēļā piedalījās vairāk kā 50 Latvijas pašvaldības, sporta klubi, skolas un citas organizācijas. Kopā 2013. gadā Move Week kampaņā Latvijā piedalījās ap 25 000 dažāda vecuma iedzīvotāji, bet visā pasaulē Veselības nedēļas ietvaros sporta pasākumos piedalījās 500 000 cilvēku.

MOVE Week jau trešo gadu organizē Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA) sadarbībā ar Eiropas Riteņbraucēju Federāciju un Eiropas valstu tautas sporta (sports visiem) nacionālajām organizācijām. Latvijā Veselības nedēļu koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA), to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta Federāciju padome, LDz Ritošā sastāva serviss, kompānija Coca Cola.

Par 100 miljoniem vairāk eiropiešu līdz 2020. gadam – tāda ir šīs Eiropā lielākās tautas sporta kampaņas vīzija.

 

Papildus informācija:

Svetlana Mikanova
Lūznavas pagasta pārvaldes sporta organizatore
t. 26447713

Aiga Evertovska
Latvijas Tautas sporta asociācijas
projektu vadītāja
t. 26382838; 29412801

www.sportsvisiem.lv
ltsa@riga.lv

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0