Nautrēnu vidusskolas skolēnu aktivitātes iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros

Publicēts 21.01.2019

Nautrēnu vidusskolas skolotāji un skolēni iesaistījās Latvijas skolas somas piedāvātajās aktivitātēs.

Viens no spilgtākajiem piedzīvojumiem –“Latvijas skolas somas” atklāšanas pasākums Rīgā. Uz to devās 6. klases skolnieces.

Sākumskolas klases devās ekskursijā uz Raiņa muzeju “Tadenavā”, kur apskatīja muzeja ekspozīcijas un izstādi gida pavadībā, iepazīstot Raiņa daiļradi caur interaktīvajām spēlēm. Skolēni atzina, ka ekskursija bija interesanta, izglītojoša.

5. un 6. klases skolēni devās tālākā braucienā. Viņi apmeklēja interaktīvo nodarbību “Koki Andreja Upīša dārzā “ A. Upīša memoriālajā muzejā Skrīveros. Skolēni iepazina muzeja materiālus, tad piedalījās interaktīvajā nodarbībā parkā. Veica 3 uzdevumus, kas lika darboties ātri, saskaņoti. Skolēni uzzināja daudz jaunas informācijas, kas noderēs gan mācību stundās, gan dažādās dzīves situācijās.

6. klase Latgales kultūrvēstures muzejā apmeklēja muzejpedagoģisko programmu “Kā top maize “, kas sevī ietvēra pamatinformāciju par maizes cepšanas un audzēšanas procesu. Otrajā daļā skolēni noskatījās video filmu par Latgales maizes tapšanu vēsturiskā aspektā.

7. klase Latgales vēstniecībā “Gors “ apmeklēja koncertu “Mūžīgais Mocarts “.Skolēni atzina, ka bija interesanti klausīties kaut ko neierastu, jo ikdienā klausās citu mūziku.

8. un 9. klases Latgales vēstniecībā “Gors “noskatījās izrādi “Nepabeigtās kāzas”. Pēc skolotāju teiktā- skolēni redzēja profesionālu teātra izrādi ar labu aktieru spēli, gaismas, mūzikas un citu pastiprinošo efekti izmantošanu. Pēc izrādes bija pozitīvas atsauksmes.

10.un 11. klase ciemojās Raiņa muzejā Jasmuižā, apmeklējot muzejpedagoģisko programmu “Sveciniek, lej sveces! “. Skolēni klausījās gan lekciju, gan darbojās radošajās darbnīcās.

Izrādi Nacionālo biedrību kultūras namā -“Veidenbaums. LIVE”, apmeklēja 12. klase. Piesaistīja īpatnējā režija, kurā izmantotas modernās tehnoloģijas, savdabīgais muzikālais pavadījums.

Paldies iniciatīvas “Latvijas skolas soma” koordinatoriem, klašu audzinātājiem, pagasta pārvaldei, sadarbības partneriem par iespēju skolēniem uzzināt jaunu, nepieredzētu.

Vita Sinkoveca , ”Latvijas skolas somas” koordinatore Nautrēnu vidusskolā

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0