Neformālās apmācības “Radošais dabas gariņš 2015” Mākoņkalna pagastā

Publicēts 30.07.2015

Jau otru gadu pēc kārtas Mākoņkalna pagasta jauniešiem tiek rīkotas neformālās apmācības “Radošais dabas gariņš”. Neformālās apmācības ir burvīgs veids kā iemācīt jauniešiem būt aktīviem, attīstīt sociālās un sadarbības prasmes, rosināt interesi par radošu darbību. Apmācības noritēja piecas dienas un tajās piedalījās 18 jaunieši no Mākoņkalna pagasta. Aktivitātēs jauniešiem bija iespēja darboties ar floristikas materiāliem, akrila krāsām, ģipša masu, cementa masu, koku, sienu, savvaļas ziediem. Mākoņkalna pagasta brīvā laika pavadīšanas centrā “Strops” un tā apkārtnē jaunieši pavadīja trīs dienas, izveidojot tur skaistus griestu dekorus, zirgus no koka un siena, sēnes no cementa, gleznas no dabas materiāliem un ģipša figūriņām .Viena diennakts bija veltīta aktīvai atpūtai pie Rāznas ezera ar foto orientēšanos, karogu izgatavošanu, seju apgleznošanu, jautrām spēlēm, maltīšu gatavošanu uz ugunskura, peldēšanos un spēlēm ūdenī. Pēdējā apmācību dienā jaunieši devās ekskursijā uz Daugavpils novadu, apskatot tur Egļu kalnu, tā skatu torni un Līksnas muižas parku, Nīcgales lielo akmeni.

Visas piecas dienas tika pavadītas draudzīgā gaisotnē, jauniešu pozitīvās atsauksmes par neformālajām apmācībām liek pamatus šādu pasākumu rīkot katru vasaru.

Liels paldies Rāznas Nacionālā parka biedrībai, tās vadītājai Marijai Rukmanei un Mākoņkalna pagasta pārvaldei par finansiālu atbalstu. Kā arī milzīgs paldies Marijai Jančenko un Dzintrai Zaharovai par garšīgajām maltītēm.

Santa Kairiša,
Mākoņkalna brīvā laika pavadīšanas centra ”Strops” vadītāja 

20150720_115356 (2) 20150721_112633 DSC04799 DSC04819 DSC04830 DSC04842 DSC05105 DSC05239 IMG_7216

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0