Neformālās apmācības “Vasals Rogovkā”

Publicēts 12.08.2019

No 29. jūlija līdz 2. augustam Rogovkas Multifunkcionālā Jaunatnes Iniciatīvu Centra vadītāja Dina Sjomkāne un tā aktīvisti organizēja neformālās apmācības par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Apmācības finansēja Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde. Tās tika rīkotas Nautrēnu pagastā dzīvojošajiem jauniešiem lai veicināt jauniešos pareizu izpratni par fizisko, garīgo un sociālo labklājību. Apmācībās piedalījās desmit Nautrēnu pagasta jaunieši vecumā no 13 līdz 17 gadiem.

Pirmajā dienā jaunieši iepazinās viens ar otru un pārbaudīja savas zināšanas par veselīgu dzīvesveidu – tika izveidots saraksts par lietām, kuras jaunieši uzskatīja par veselīga dzīvesveida pamatu. Lai pozitīvi iesāktu apmācību nedēļu, katrs jaunietis izveidoja savu pozitīvo domu sapņu ķērāju. Kolektīva saliedēšanas nolūkos arī pirmās vakariņas tika pagatavotas kopīgi.

Otrajā dienā jaunieši rītu iesāka ar gardu veselīgo smūtiju pagatavošanu. Pēc brokastīm diena turpinājās ar veselīga dzīvesveida stūrakmeņu izzināšanu – veselīga, sabalansēta uztura pamatprincipu apgūšanu un piemērotu treniņu nepieciešamību. Nodarbības izstrādāja un vadīja Aleksandrs un Alīna Meieri – fitnesa un bodibildinga instruktori, kuri ikdienā strādā “Jaguar Fitness” sporta zālē. Šīs dienas moto bija “Mēs to varam!”, jo treniņš bija ļoti nogurdinošs, tomēr tajā pašā laikā ļoti interesants, jo bija iespēja pārbaudīt savus spēkus, izturību un saprast pareizas vingrojumu izpildes tehnikas nepieciešamību. Dienas turpinājumā jaunieši kopīgi uzzīmēja veselības mandalu, katrs ieliekot tajā daļiņu sevis.

Trešā diena bija veltīta aktīvai atpūtai, kurā jaunieši devās ekskursijā uz Teirumnīku purva takām un ūdenstūrisma attīstības centru “Bāka” pie Lubāna ezera. Teirumnīka purva takās jaunieši uzzināja interesantu informāciju par purvā esošo Teirumnīku ezeru un purva floru un faunu. Jaunieši vēroja putnus, devās braucienos ar SUP dēļiem un kajakiem, kā arī ieturēja pusdienas pie Lubāna dīķiem. Pēcpusdienā ar sietspiedes tehniku Jāņa Jurčenko vadībā tika apgleznoti T-krekli un lina somas.

Ceturtā diena iesākās ar pārgājienu uz Bliseņiem pie pirtnieces Rutas Daukstes. Tur jaunieši ieguva jaunas zināšanas par pirts procedūrām un apguva pēršanās tehniku, kā arī tika iepazīstināti ar pirts labvēlīgo ietekmi uz cilvēka veselību. Katrs varēja  nopērties, noskrubēties un attīrīties pirtī, kā arī atsvaidzināties dīķī. Pusdienās jaunieši pagatavoja skābeņu zupu uz ugunskura. Pēc gardās maltītes katram jaunietim bija iespēja pagatavot savu attīrošo skrubīti no sāls un ārstnieciskiem augiem. Nakti jaunieši pavadīja kopā jauniešu centrā, mielojoties ar gardām uzkodām, spēlējot dažādas komandas saliedētības spēles un pārbaudot zināmo dziesmu krājumu.

Pēdējā apmācību dienā jaunieši dziļāk iepazina sevi, aizpildot anketas ar sarežģītiem jautājumiem par savu personību un jūtām. Tas palīdzēja sākt labāk izprast sevi, jo emocionālā veselība dažreiz ir pat svarīgāka par fizisko. Apmācību noslēgumā jaunieši veica secinājumus par iegūtajām zināšanām, cik daudz ir uzzināts jauna, kā arī bija iespēja salīdzināt savas zināšanas pirms un pēc apmācībām.

Jaunieši uzzināja veselīga dzīvesveida pamatus, informāciju par aktīvās atpūtas iespējām, guva sapratni par dažādiem veselīga dzīvesveida aspektiem, kā arī labāk iepazina sevi, sadraudzējās savā starpā. Izbaudot apmācību dienu dažādību un oriģinalitāti, viņi izteica vēlmi piedalīties šādās apmācībās arī turpmāk, kā arī ieviest veselīgo dzīvesveidu savā ikdienā.

Neformālo apmācību koordinatore

Diāna Ivanova

Foto: Dina Sjomkāne

rog3 rog4 rog6 rog7 rog8rog1 rog2

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0