No Rēzeknes novada Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies 472 dalībnieki

03.06.2010

Kultūra

No 6. – 11.jūlijam Rīgā notiks X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas ir radošs, krāšņs, daudzveidīgs un prieka pilns notikums visai valstij. Gada garumā atlases skatēs un konkursos savus mākslinieciskos sasniegumus demonstrēja vairāk nekā 100 tūkstoši Latvijas skolēnu, no kuriem svētkos Rīgā piedalīsies 31 tūkstotis. Lielajam svētku virpulim pievienosies arī 472 dalībnieki no 25 Rēzeknes novada kolektīviem.

Rēzeknes novadā mūsu tautas tradīcijas dzīvo un turpina pilnveidoties. Apliecinājums tam ir lielais bērnu un jauniešu skaits, kuri radoši darbojas un uz skatuves kāpj ar degsmi un mirdzumu acīs, lepni par paveikto.

Par to bija iespēja pārliecināties Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes un Viļānu novadu skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kas maija beigās notika Rēzeknē. Diemžēl ne visiem mūsu kolektīviem būs iespēja piedalīties lielajos svētkos Rīgā. „Tiem, kuriem šogad nepaveicās, nav jāmet cepure krūmos, bet gan jāturpina ierastais deju solis vai nošu raksts, jo būs atkal citi svētki, kur jūs varēsiet parādīt savu sniegumu,” saka Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta jautājumu pastāvīgās komitejas vadītāja Ināra Šindarjova.

Līdzās mākslinieciskajam sniegumam žūrija skatēs atzinīgi novērtēja arī mūsu novada dalībnieku jaunos, skaitos tautu tērpus, kuru iegādei finansējumu piešķīra Rēzeknes novada pašvaldība. Kolektīvi ir pilnīgojuši tautas tērpa valkāšanas tradīcijas – tagad tie ir kvalitatīvi veidoti un pārdomāti, atbilstoši tieši Latgales novadam.

Dziesmu svētku izdošanās stūrakmens ir pastāvīgs, sistemātisks, uzcītīgs un pacietīgs darbs. Par ieguldīto enerģiju un atbalstu Rēzeknes novada pašvaldība izsaka pateicību kolektīvu vadītājiem, pedagogiem un skolu direktoriem, saka paldies pagastu pārvalžu vadītājiem, skolēnu vecākiem un šoferīšiem. Taču vislielāko atzinību pelnījuši paši dalībnieki. „Uzgavilējiet sev, jo jūs esat lieliski!” pēc koncerta Rēzeknē aicināja Izglītības pārvaldes vadītāja Lilija Žukovska.

„Lai jums izdodas sadziedāties vienā elpā, sadejot vienā ritmā, lai, sadodoties rokās, jūs izjustu mūsu tautas tradīciju gaisotni, lai ieelpotu viens otra prieku, cerību un ticību, ka viss būs labi!” pirms došanās uz Rīgu kolektīviem novēl I.Šindarjova.