Nosvinēta deju kolektīva “Vīmyns” desmitgade pasākumā “Gadalaikiem līdzi”

Publicēts 19.12.2018

15. decembrī Feimaņu pagasta kultūras nama jauniešu deju kolektīvs „Vīmyns” nosvinēja savu desmitgadi. Šis gads ir īpaši nozīmīgs, jo tiek svinēta Latvijas simtgade, un vienu desmito daļu kopā ar tēvzemes mūžu esam mēs, “Vīmyns”. Gluži kā katra latvju zīme jostā, mēs veidojam vienu veselumu, tikai kopā mums ir spēks, cits bez cita mēs nevaram, nespējam iedomāties saliedēto deju soļa ritmu, jo ikkatrs esam daļiņa no šī kopuma.

Šajos desmit gados Vīmyns ir desmit reizes sagaidījis ceriņu plaukšanas neprātu, desmit  reizes ir lēkts pāri jāņu ugunskuram, desmit reizes pavadīti prom lidojošie dzērvju kāši un desmit reizes izbristi ziemas ceļi, kas ved uz Feimaņu kultūras namu ik piektdienu uz deju mēģinājumiem, ko vada Guntis Tjarvja.

Ik mēģinājumu izbaudām tikšanās prieku, kopā būšanu, saliedēta dejas soļa ritmu, bet, lai dejas solis būtu raits un līdzens, ir noplēsti neskaitāmi pastalu pāri, uzšūti jauni tērpi, lietas sviedru lāses un arī kāda asara par dejā nomīto kāju.

Mēs esam mājās, tieši šeit mēs varam izsapņot sapņus, izdejot deju stāstus, izdziedāt dziesmas, kas saprotamas tieši mums, mēs zinām, ka neviens mūsu vietā tās nedziedās…

Var laimi meklēt tālumā, svešā zemē, tā var prieku dot, iztiku, jaunas bikses un kreklus, iespējams, uzvaras ilūziju. Bet neviena cita zeme nevar radītāja mieru dot. Īstenu laimi spēj dot tikai tēvu zeme, tēvu mājas, dzimtais novads, ciems un sēta.

Desmit – tas ir tikai sākums, priekšā vēl neskaitāmi izdejojami desmiti deju, neskaitāmi desmiti ceriņu reibuma, jāņu ugunskuru, sagaidītu un pavadītu dzērvju kāšu. Lai sniegā iemītā taka uz Feimaņu kultūras nama JDK ”Vīmyns” mēģinājumiem ar katru gadu paliek arvien platāka. Lai arī turpmāk dimd deju soļi, plīvo krāsainie brunči un matu lentes, lai žvadz un šķind trejdekšņi.

Ieva Mozule, JDK „Vīmyns” dejotāja

Foto: Agris Gruntmanis

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0