Otrā Pasaules kara upuru piemiņa Kaunatas vidusskolā

Publicēts 11.05.2018

Katru gadu 8. maijā gulst sarkanas tulpes un neļķes pie piemiņas akmeņiem ar uzrakstu „Viņi krita, lai dzīvotu mēs!”. Kaunatā šādi piemiņas akmeņi ir pie skolas un Brāļu kapos, un abās piemiņas vietās Kaunatas vidusskolas saimi ik gadu uzrunā skolotāja Staņislava Inkina, vēstot par traģiskajiem notikumiem 20.gs.vidū un par to ietekmi vēsturē, un Kaunatas pašvaldības vadītājs Sergejs Bašmakovs.

Šogad bija pirmais gads, kad 8. maijā uz piemiņas brīdi nebija ieradies Dominiks Čudars – Otrā Pasaules kara veterāns, kurš nu jau ir Aizsaules dārzos. Viņš vienmēr uzsvēra, cik labi ir dzīvot miera apstākļos. Brāļu kapos klātesošos uzrunāja skolas direktore Alīna Gendele un draudzes prāvests Haralds Broks, aicinot godināt kritušo piemiņu. Tika nolikti ziedi pie akmens plāksnēm kā atgādne par kara nodarīto postu.

Ināra Paramonova

Foto: Vladimirs Likovs

DSC_0284 DSC_0303

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0