Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs

Publicēts 09.05.2014
Tamāra Kablanova

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība 2014.gadā jau astoto reizi rīkoja konkursu ,, Pagasta bibliotekārs- Gaismas nesējs”. Šogad konkursam tika pieteikti 52 bibliotekāri no visas Latvijas. Biedrība no katra Latvijas reģiona : Latgales, Vidzemes, Zemgales, Kurzemes un Pierīgas izvirzīja apbalvošanai tikai vienu bibliotekāru. Latgales reģionā par 1. vietu ļoti sīvā konkurencē cīnījās 2 pretendentes: Rēzeknes novada Kaunatas pagasta 1. bibliotēkas bibliotekāri – Tamāra Kablanova un Ludzas novada Ņukšu pagasta bibliotekāre- Žanna Vasiļevska. Tamāra ieguva godpilno otro vietu.

Tamāra ir savu darbu mīloša bibliotekāre. Atsaucīga, dzīvespriecīga, labestīga, zinoša un radoša, kas bibliotēkā veido pozitīvo auru un pulcina kuplu skaitu lasītāju — gan mazus bērnus, gan skolēnus, gan viņu vecākus un vecvecākus. Pateicoties Tamāras radošajai izdomai, katru mēnesi bibliotēkā notiek dažādi pasākumi, konkursi, darbnīcas, izstādes, utt., piemēram, 2013. gada nogalē bērni rakstīja pasakas ,, Ziemassvētku brīnums”, kuras tika apkopotas skaistā grāmatiņā, kas izskatījās kā Ziemassvētku zābaciņš.

Bērni nepalaiž garām gandrīz nevienu pasākumu bibliotēkā. Viņiem ir prieks piedalīties un arī saņemt kādu pārsteiguma balvu, dāvaniņu vai saldumiņu. Tas ir tikai bibliotekāres nopelns.

Tamāra prot iesaistīt lasīšanas tūrēs ne tikai bērnus, bet arī ģimenes. Arī mūsu ģimene iesaistījās bērnu /jauniešu/ vecāku žūrijā, visi kopā ar aizrautību lasījām un apspriedām grāmatas.

Tamāra nepārtraukti padziļina savas zināšanas dažādos kursos, jo saprot, ka mūsdienās bez jaunas informācijas nevar iztikt. Pati piedalās un aicina līdzi bibliotēkas lasītājus. Piemēram, piedalījās akcijā ,,Gaismas ceļš- Grāmatu draugu ķēde”- kurā guva pozitīvas emocijas un iedvesmu – sev, ģimenei un darbam.

Mums ir prieks un lepnums par Tamāru Kablanovu – Kaunatas pagasta GAISMAS NESĒJU!

 

Kuzminsku ģimene Kaunatas pagastā

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0