Pandēmijas pavasaris jauniešu centrā „Buras”

10.06.2020

Jauniešiem

Ārkārtas situācijas laikā Kaunatas jauniešu centrs „Buras” strādāja attālināti, taču tas nebija iemesls domāt un dzīvot pasīvi, nedarboties un neuzturēt kontaktus ar saviem aktīvajiem jauniešiem. Darbojāmies attālināti, diskutējām, risinājām problēmas, rakstījām projektus un kalām nākotnes plānus.
Kopīgiem spēkiem esam izveidojuši video, kurā mēs dalījāmies ar to, ko nodarbojamies šajā ārkārtas situācijas laikā. Katrs jaunietis darbojās atsevišķi, filmēja video, piedāvāja savas idejas, kā lietderīgi pavadīt laiku, kā rezultātā tapa kopīgs vēstījums par mūsu pavadīto laiku. Video pieejams facebook tīklā jauniešu centra lapā.
Jaunieši piedalījās orientēšanās spēlē „Saliec puzli!”, ko piedāvāja pārvietojamās pirts „Čīkurs” īpašnieks, Kaunatas pagasta jaunietis Edgars Potašovs. Spēles laikā dalībniekiem bija iespēja tuvāk iepazīt Kaunatas pagastu, ievērojamus dabas objektus, atpūtas vietas, salikt puzli – pārvietojamās pirts „Čīkurs” logo, jauki pavadīt laiku un saņemt balvas. Paldies Edgaram par izdomu, par interesantu ideju saturīgi pavadīt laiku, iespēju izkustēties un gūt laimes hormonu!
Marta beigās piedalījāmies Zaļās joslas izsludinātajā konkursā „Paliec mājās – Tīrai Latvijai”. Konkursa galvenā ideja bija radīt unikālas lietas, dekorus, taupot resursus un piešķirot lietām otru dzīvi. Mēs piedalījāmies ar mūsu izveidoto stilīgo interjera priekšmetu – spoguli. Malas aplīmētas ar rozītēm, kuras tika veidotas no olu iepakojumiem.
No 29. aprīļa līdz 12.maijam piedalījāmies interesantā un aizrautīgā akcijā „Esi aktīvs un iesaisties sava pagasta vides sakārtošanā”. Tika izmēģināts plogings – atkritumu savākšana skriešanas laikā. Kaunatas pagastā kopumā tika sakoptas 45km ceļmalas. Rēzeknes novada pašvaldības izglītības pārvaldes balvas saņēma Enija Kuzminska ar savu komandu un Alise Brokāne. Vides spēli "100 jautājumi par atkritumiem” no SIA „ALAAS” saņēma Aija Kuzminska. Paldies par piedalīšanos aktīviem jauniešiem un ģimenēm ar bērniem! Mēs esam par tīru dabu un sakoptu vidi!
Nāk vasara, nāk piedzīvojumi. Baudīsim sauli, vasaru un ūdens priekus!

Jauniešu centra vadītāja Tamāra Kablanova
20200407_151912 20200512_202659 20200515_114721 IMG-20200407-WA0041 IMG-20200430-WA0008 IMG-20200430-WA0012 IMG-20200430-WA0013