Pavasaris Audriņu pamatskolā

Publicēts 05.05.2015

Pavasaris Audriņu pamatskolā atnācis ne tikai ar siltu un jauku laiku, bet arī ar interesantiem un daudzpusīgiem pasākumiem. Vēl nesen, 1. aprīlī, svinējām skolā Joku dienu, 14. aprīlī cīnījāmies olu kaujā Lieldienu pasākumā, bet no 20. līdz 24. aprīlim Audriņu pamatskolas skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs projektu nedēļas ietvaros, centīgi darbojāmies „Lielajā Talkā 2015”, sakopjot savas skolas teritoriju, piedalījāmies pavasara krosā Kaunatā, braucām ekskursijā uz mini zooloģisko dārzu Daugavpilī, uz Rēzeknes pilsētas bibliotēkām un Austrumlatgales radošo pakalpojumu centru „Zeimuļs”, svinējām grāmatas svētkus Audriņu pagasta bibliotēkā.

Tik tikko – 29. aprīlī Audriņu pamatskolā ciemojās viesi no Somijas, kas sagādāja siltus un mīļus brīžus, lai pavasara atmodas laikā, atcerētos par mīlestību un cieņu pret apkārtējiem, par Dieva harmoniju katra sirdī, par saticību un līdzcietību attiecībās un, protams, vienkāršā un teatralizētā uzvedumā, sniedza mums nelielu ieskatu Bībeles izpratnē. Dāvāja mums labus vārdus un mīļus smaidus.

Un, re, — atnācis ir maijs, mācību gada pēdējais mēnesis. Tiek steigti paveikt pēdējie darbiņi. Maijs mūsu skolā ir piesātināts ar dažādiem pasākumiem. Viens no tiem ir veltīts māmiņām, vecmāmiņām, vecvecmāmiņām. Viņas mēs gaidīsim ciemos 11. maijā plkst. 12:15, lai teiktu paldies par dzīvības došanu, rūpēm, uztraukumiem un negulētām naktīm, par ceļa maizi dzīvei un iespēju vienmēr saņemt atbalstu un padomu. Tuvojas noslēgumam arī skolā skatāmā un acīm baudāmā bērnu zīmējumu izstāde „Priecīgas Lieldienas”.

12. maijā Audriņu pamatskolas atjautīgais, aktīvais un centīgais teātra pulciņš piedalīsies Rēzeknes novada skolu teātra skatē, kur centīsies iegūt augstāko pakāpi. Turēsim īkšķus, lai mazajiem censoņiem šajā dienā veicas! Ar savu priekšnesumu, pirms skates iesildoties, viņi priecēs arī savas māmiņas.

13. maijā Audriņu pamatskolā svinēs Valsts valodas dienu. Būs dažādas aktivitātes, kur piedalīsies skolotāji un skolēni, pa skolu ceļos „Ceļojošais valodas groziņš”. Šajā dienā skolas telpās ciemosies arī Planetārijs, kas demonstrēs multfilmu par ūdens pasauli un kosmosu – seansa sākums plkst. 13:00, un filmu par Nano pasauli, jeb mūsu dzīvi caur nano mikroskopu – seansa sākums plkst. 14:00.

15. maijā plkst. 14:00 skanēs Pēdējais zvans Audriņu pamatskolas 9. klases skolēniem – Vladai Mihailovai, Marijai Grahoļskai – Krukovskai, Ņikitam Krupeņņikovam, Raimondam Pavlovskim, Vitālijam Razumejevam un Iļjam Timofejevam. Viņi Audriņu pamatskolā pavada savu pēdējo mācību gadu, svinēs pirmo nopietno izlaidumu, saņemot atestātu par pamatskolas izglītības apgūšanu. Vēlēsim viņiem veiksmi eksāmenos ceriņu ziedēšanas laikā, lai tas nav pēdējais izlaidums viņu dzīvē, lai zinību kalnus pārvarēt palīdz atbalstošs un uzmundrinošs ceļavējš!

Maijā Audriņu pamatskolā sāksies Rēzeknes novada Vides aizsardzības fonda atbalstītā projekta „Brīvdabas mācību klases ierīkošana Audriņu pamatskolā” īstenošana. Tiks iebetonēti pamati lapenei skolas pagalmā, kur maija beigās uzstādīs lapeni no guļbaļķiem. Tiks iegādāts saliekamais galds un krēsli, lai vajadzības gadījumā tos varētu izmantot nodarbībām brīvajā dabā. Ļoti cerēsim, ka Audriņu pagasta iedzīvotāji pret šīm būvēm izturēsies saudzīgi! Darīsim visu, lai tās ilgi kalpotu mūsu bērniem kā mācību klase, kurā nav sienu, kas norobežo no dzīvās dabas.

Savukārt 26. maijā plkst. 14:30 gaidīsim ciemos topošos pirmklasniekus uz nodarbībām Audriņu pamatskolas sākumskolas telpās, bet 29. maijā plkst. 10:00 notiks svinīgais pasākums veltīts mācību gada noslēgumam, kurā teiksim paldies skolas aktīvākajiem vecākiem, centīgākajiem skolēniem, radošākajiem skolotājiem un izpalīdzīgākajiem tehniskajiem darbiniekiem. Būs skatāma izstāde ar radošajiem darbiņiem, kas tika paveikti praktiskais skolnieks, prasmīgās rokas, kokapstrādes un dizaina interešu izglītības programmās. Uz tikšanos Audriņu pamatskolā!

Liāna Teirumnieka
Audriņu pamatskolas direktore 

skola_2014_15 (1140 x 760)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0