Projekta “Dekorācijas un roku lelles teātra izrādēm” īstenošana Kaunatas vidusskolā

Publicēts 05.04.2019

Kaunatas vidusskolā darbojas Leļļu teātra pulciņš sākumskolas skolēniem. Viņiem teatralizētā darbība palīdz pilnveidot sociālās prasmes un iemaņas, jo iestudētās izrādes, kas veidotas pēc pasaku motīviem, vienmēr ietver kādas tikumiskās vērtības (godīgums, draudzība, drosme, u.c.). Pateicoties pasakām, skolēns izzina pasauli ne tikai ar prātu, bet arī ar sirdi, un ne tikai iepazīst, bet arī pauž savu personīgo attieksmi par labo un ļauno.

Pulciņā skolēni attīsta un pilnveido skatuves runas kultūru, aktiermākslu un papildina vārdu krājumu. Mācību gada laikā skolēni iestudē vairākas izrādes.

2019. gadā Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes projektu konkursā par finansējuma piešķiršanu materiālās bāzes papildināšanai leļļu teātra un teātra mākslas aktivitātēm ietvaros tika papildināta leļļu teātra materiālā bāze.

Par piešķirto finansējumu 300,00 EUR apmērā tika nopirktas desmit skaistas roku lelles, materiāli leļļu un dekorāciju izgatavošanai ( filcs, poliestera vatējums, dekoratīvās stieples, adatu komplekts, diegi, līmpistole ar līmi u. c.). Iegādātais inventārs un materiāls ļaus skolēniem nostiprināt darba iemaņas ar dažādiem materiāliem un darbarīkiem. Izvirzītais mērķis, kas bija iegādāties skaistas, kvalitatīvas roku lelles un dažāda veida audumu, tika izpildīts. Iegādātais inventārs sniegs estētisku gandarījumu teātra skatītājiem un dalībniekiem.

Velta Podvinska, projekta koordinatore

kaunata2 kaunata3

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0