Pušā aizvadīti ražas svētki „Ķirbulis”

Publicēts 28.10.2015

Kad visi rudens darbi jau ir padarīti un raža ir „atbraukusi” uz mājām un pagrabiem, tad ir klāt laiks, kad svinēt arī pašus ražas svētkus. Tos jau otro gadu pēc kārtas svinēja arī pušānieši, kur šogad goda vietā tika celta lielākā oga – ķirbis.

Jau nedēļu pirms ražas svētku noslēguma pušāniešiem tika dota iespēja palielīties ar lielākajiem un interesantākajiem ķirbjiem, kas šogad ir izauguši viņu dārzā, atnesot tos uz ķirbju izstādi, kas nedēļas laikā piedzīvoja pat tik krasas transformācijas un kļuva par mistiskiem un smieklīgiem tēliem, ka īpašniekiem pat bija grūtības atpazīt, kurš ir viņu nestais ķirbis. Ķirbji pārvērtās par salatētiem, bēgošajām līgavām, medmāsiņām, vardēm, Pinokio, karietēm, vāverēm, putnubiedēkļiem, sniegavīriem un citiem jautriem tēliem, kur apmeklētāji pat atpazina noteiktu personu, kurš dzīvo Pušā un ir visiem ļoti labi zināmais Viktors.

Jāatzīst, ka ķirbju raža Pušā šogad ir laba, par ko liecina fakts, ka lielākajai daļai ķirbju, lai tos nogādātu uz izstādi, bija jābrauc pakaļ ar automašīnu un jākrauj bagāžniekā pat ar triju cilvēku spēku.

Ražas svētku noslēguma dienā dalībniekiem bija jāpierāda savas zināšanas ķirbju atpazīšanā un sadalīšanā pēc grupām, jāliek puzles, jādejo ķirbju lamdaba, jāpiedalās ķirbju nešanas, velšanas un mešanas sacensībās, jāpiedalās ķirbju sēklu ātrlasīšanas sacensībās, kur par uzvarētāju kļuva Rasma Dzene. Visi dalībnieki tika pie saldām un ķirbju oranžās krāsas balvām un suvenīriem, savukārt pasākuma noslēgumā visiem dalībniekiem bija iespēja mieloties ar ķirbju – kabaču pankūkām.

Sirsnīgs paldies visiem, kas piedalījās un atbalstīja!

Pušas TN vadītāja Mārīte Krasnobaja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0