“Raduga” aicināja uz “Zavaļinku”!

Publicēts 10.12.2018

Īsi pirms Adventa laika sākuma krievu dziesmu ansamblis „RADUGA” Strūžānu kultūras namā aicināja savus skatītājus un klausītājus uz sirsnīgu un ar humora dzirksti piepildītu dziesmu vakaru “Zavaļinka”, tādā veidā izdziedot un apcerot savas radošās darbības nu jau trīspadsmit gadus.

Ko tad īsti nozīmē “zavaļinka”? Izrādās, ka skaidrojums ir vienkāršs – tas ir sols, vai uzbērums pie mājas sienas, kur kādreiz cilvēki pulcējās un sēdēja pēc darba brīvajā laikā, lai kopā parunātu, padziedātu dziesmas, padejotu, klausoties lauku muzikantus.

Arī “Radugas” koncerttēla noformējumā bija padomāts gan par žogu un soliem, gan par “samovaru” un garmošku, gan aku, kurā glabājās kvasa kanna.

Koncertā skanēja gan kolektīva pirmsākumos iemācītās, gan tagadējā repertuāra dziesmas, nopietnas, līdz sirds dziļumiem saviļņojošas, arī humorpilnas, kas vedina uz smiekliem līdz asarām. Neizpalika arī častuškas, tekstu kurām lielāko tiesu meitenes sacer pašas, ņemot par pamatu ikdienišķas un klasiskas dzīves situācijas. Tika nodejotas pat divas dejas. Kopumā koncertā izskanēja divdesmit viena dziesma, satinot un ieliekot kolektīva dziesmotajā pūrā skaistu, skanīgu un daudzkrāsainu kamolu.

“Raduga” palepojās arī ar savu koncerttērpu dažādību – pirmajā uzgājienā baltas blūzes, krelles, melni svārki un izšūti priekšauti, otrajā vizuāli pievilcīgie stilizētie krievu tautas tērpi, kas ietver sevī visas varavīksnes krāsas, un, visbeidzot, pēdējais darinājums – melnas blūzes, varavīksnes krāsu šalles un sinepju krāsas svārki.

Pasākumā bija apskatāma arī kolektīva dalībnieču rokdarbu izstāde. Irēnas Osipovas darinātās mīkstās rotaļlietas (pasaku tēli, mājas gariņi utt.) bija vienkārši fantastiskas, tāpat kā Oksanas Elksnes pērlīšu gleznas un Olgas Piļkas adījumi. Tamāras Smirnovas un Līgas Leitānes dekupāžas tehnikā izrotātās parastās papīra glāzes varēja pielīdzināt porcelāna apgleznojumiem senatnē.

Koncerta noslēgumā “Radugas” meitenes teica paldies publikai par atsaucību, pateicās tām dalībniecēm, kas kādu laiku ir dziedājušas kolektīvā, bet tagad tādu vai citādu iemeslu dēļ ir klausītāju rindās, un, protams, sacienāja visus klātesošos ar kvasu, barankām un prjaņikiem.

Mīlš paldies “Radugai” par brīnišķīgo koncertu, par dāvātajām pozitīvajām emocijām! Lai neizsīkst dziesmu pūrs, lai kolektīva vadītājas Tamāras Smirnovas radošais gars, uzņēmība un dziesmas mīlestība vēl daudzus jo daudzus gadus satur kopā ansambļa  meitenes – Valentīnu Spitāni, Irēnu Osipovu, Olgu Piļku, Olgu Kaļininu, Oksanu Elksni un Līgu Leitāni! Lai dziesmotais septiņnieks vienmēr mirdz neatkārtojamās varavīksnes krāsās!

 

Leokādija Razgale,
Strūžānu kultūras nama vadītāja

Autores foto

IMG_20181201_154050IMG_20181130_185215 IMG_20181130_185124

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0