Raženi aizritējusi ikgadējā Latgales tūrisma konference

Uncategorized

10. novembrī Lūznavas muižā uz Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” rīkoto ikgadējo Latgales tūrisma konferenci pulcējās vairāk nekā 100 reģiona tūrisma nozares profesionāļi, lai atskatītos uz aizvadīto tūrisma sezonu un smeltos jaunas iedvesmojošas idejas tālākajam darbam.
Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja Līga Kondrāte sniedza aizvadītās tūrisma sezonas tendenču analīzi, norādot, ka vērojama pozitīva ārvalstu tūristu pieauguma dinamika. Latvijas Investīciju attīstības aģentūras Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava sniedza ieskatu Latvijas tūrisma attīstībā, norādot, ka nākotnē tiks virzīts darbs, lai attīstītu vietējo tūrismu un veicinātu, lai Latvijā vairāk ceļotu tieši iekšzemes tūristi. Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības atbalsta centra komercdarbības konsultants Andris Kucins informēja par tūrisma uzņēmējdarbības vides attīstības un finansēšanas instrumentu piesaistes iespējām. Vidzemes Augstskolas profesore, pētniece, Latvijas Ekonomistu asociācijas biedre Dr.oec. Agita Līviņa, balstoties uz veiktajiem pētījumiem, sniedza profesionālus padomus, kā saglabāt, attīstīt un tūrisma apritē iesaistīt autentiskas vērtības. Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas Dabas izglītības centra vadītāja Regīna Indriķe pastāstīja par dabas tūrismu un vides pieejamība īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latgalē. Latgales tūrisma konferences vadītāja lomā iejutās Kurzemes tūrisma asociācijas valdes loceklis, viesnīcas “Raibie logi” (Ventspils) īpašnieks Guntars Seilis, kas, aktualizējot nozares problēmas, rosināja konferences dalībnieku diskusijas.
Šogad Latgales tūrisma konferences organizēšanā piedalījās arī Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs". Konferences 2.daļā "Lauku ceļotājs" prezidente Asnate Ziemele, analizējot 2017. gada statistikas datus, tendences un aktivitātes, sniedza ieskatu asociācijas aktualitātēs un informēja par 2018. gada iecerēm. “Lauku ceļotājs” pārstāvis un tūrisma eksperts Juris Smaļinskis pastāstīja par lauksaimniecības, amatniecības, zvejniecības u.c. tradīciju mantojumu agro tūrismā. Kandavas novada muzeja vēsturnieks Agris Dzenis pievērsās lauksaimniecības tradīciju mantojumam Latvijā, stāstot par iespējām to izmantot tūrisma piedāvājumu veidošanā.
Konferences nobeigumā tika pasniegtas balvas 6 nominācijās, suminot Labākos Latgales tūrismā 2017. Par šā gada laureātiem kļuva: nominācijā “Labākā tūristu mītne laukos 2017” kļuva atpūtas komplekss “Lejasmalas” (Aulejas pagasts, Krāslavas novads), “Labākā tūristu mītne pilsētā 2017” – atpūtas komplekss “SanMari” (Daugavpils), “Labākais jaunais tūrisma objekts 2017”- salons “Pelnrušķītes sapnis” (Ludzas novads), “Inovatīvākais tūrisma produkts 2017” –Ziemeļlatgales 5 vides instalāciju objekti: Rugājos – „Loba doba”, Kārsavā – „Uguns”, Balvos – „Gaiss”, Viļakā – „ Ūdens”, Baltinavā – „ Zeme” , “Tūrisma informācijas centrs 2017” – Rēzeknes pilsētas Tūrisma attīstības centrs. Simpātiju balvu ieguva Latgales dzejniece un ilggadēja tūristu gide Anna Rancāne. Visi nominanti saņēma meistara Jāņa Spuriņa (Vārkavas novads) darinātos koka pulksteņus.
Pasākumus organizēja Latgales reģiona tūrisma asociācija Ezerzeme ar LIAA Tūrisma Departamenta un Latgales pašvaldību atbalstu un līdzfinansējumu. Latgales tūrisma konferences 2. daļu organizē Lauku Ceļotājs projekta „Lauksaimniecības tradīciju mantojums agro tūrismā Latvijā un Lietuvā” ietvaros, ko finansē Eiropas Savienības Interreg Latvijas - Lietuvas programma 2014.–2020. gadam.
Informācija: Līga Kondrāte
Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja
ligakondrate@inbox.lv
Foto: Ligita Harčevska