Rēzeknes novada jaunieši svin savu dienu Bērzgalē

Publicēts 19.06.2017

15. jūnijā ar trakiem un pamatīgiem viesuļiem Rēzeknes novada Bērzgales pagastā tika, ne tikai atkal sagaidīta vasaras saule un siltums, bet arī jautrā atmosfērā un kuplā skaitā aizvadīta nu jau septītā Rēzeknes novada Jaunatnes diena.

Šogad Bērzgales pagasta pussaliņā viss virpuļoja un viesuļoja par un ap Jaunatnes dienas galveno tēmu: “Bieržgaļa vīsuļs”, kur jaukto komandu sporta spēlēs piedalījās rekordliels komandu skaits, 17 komandas!

Komandu sastāvus veidoja jaunieši no 14 Rēzeknes novada pagastiem, pārstāvot Gaigalavas, Sakstagala, Ilzeskalna, Feimaņu, Maltas, Kaunatas, Pušas, Nautrēnu, Bērzgales, Silmalas, Mākoņkalna, Lendžu, Dricānu un Ozolaines pagastu.

“Bieržgaļa vīsuļs” sporta spēles veidoja 11 viesuļi: Kadakubols, Bieržgola vīsuļs, Burbuļbumpings, Vacaps, Azarsyuklis, Sīnteikls, RūkTurKrans, Styngri pa azimutam, Bieržgolds, Greidteikls un Meetings – disciplīnas, kurās tika pārbaudītas jaunizveidoto komandu jauniešu savstarpējās sadarbības spējas, spēks un atjautība.

Sacensību kopvērtējumā atjautīgāko un sportiskāko Rēzeknes novada jauniešu dienas titulu “Bieržgola vīsuļi” izcīnīja jauniešu komanda “Zvaigznes”, aiz sevis atstājot komandu “Vilki” un “Pepsi”.

Komandām viesuļojot pa disciplīnām, to dalībnieki, kā arī līdzjutēji, varēja pārbaudīt arī savu precizitāti un izveicību četrās individuālajās disciplīnās: šautrbolā (šautriņu mešana), vuortbolā (florbola soda sitieni), fokusnīkā (šaušana ar pneimatisko šauteni) un atsperingā (lēkšana pāri šķērslim).

Labākos rezultātus šajās individuālajās disciplīnās uzrādīja:

  • Šautrbols (Aivars Zusāns un Lauma Lejiņa)
  • Fokusnīks (Daniels Pujāts un Arta Pekša)
  • Vuortbols (Oļegs Trūlis un Darja Tihomirova)
  • Atsperings (Modris Vasiļevskis un Evija Laizāne)

Paralēli notiekošajām viesuļu disciplīnām, jaunieši darbojās arī sejas apgleznošanas darbnīcā un petanka spēles apgūšanā. Abas šīs nodarbes vadīja brīvprātīgie jaunieši no Francijas un Itālijas. Zīmējumus uz sejas jaunieši papildināja ar hennas tetovējumiem uz rokām hennas tetovējumu radošajās darbnīcās.

Lai septītā Rēzeknes novada Jaunatnes diena jauniešiem paliktu atmiņā ilgāku laiku, radošās darbnīcas VALIS vadītāja Liānu Merņaku izveidoja oriģinālu “Bieržgola vīsuļs” foto sienu, pie kuras vēlāk arī pulcējās liels skaits jauniešu, veidojot smaidīgas komandu bildes un selfijus.

Jaunatnes dienas noslēgumā tradicionāli notika kvasa dzeršanas sacensības, kur tika noskaidroti “Kvasisti”, kā arī ēšanas sacensības, kur jaunieši pievārēja pīrādziņu pilnus šķīvjus, noskaidrojot “Peirādzeņu pavieļnīkus”.

Liels paldies Bērzgales pagasta pārvaldes vadītājam Arvīdam Dunskim, Bērzgales pagasta jaunatnes lietu speciālistei Ilzei Čudarei un Bērzgales pagasta kultūras nama vadītājai Dailai Ekimānei par lielisko atbalstu jaunatnes dienas rīkošanā!

Paldies arī Jaunatnes dienas dalībnieku enerģijas uzpildes punktam –IK “Rasma Ģērmane” par barojošu zupu un pīrādziņiem!

Radošs paldies darbnīcas VALIS vadītājai Liānai Merņakai par radošo un viesuļojošo foto sienu, kas tiks nodota Bērzgales pagasta jauniešu centra īpašumā!

Atsevišķs liels paldies sporta spēļu tiesnešu un palīgu komandai, bez kuriem grūti būtu iedomājamas jaunatnes dienas aktivitātes un sporta spēles!

Jānis Šaudiņš,
Rēzeknes novada jaunatnes lietu speciālists

DSC_4546DSC_4817DSC_4572 DSC_4604 DSC_4618 DSC_4622 DSC_4652 DSC_4687 DSC_4733 DSC_4757 DSC_4779 DSC_4810 DSC_4833 DSC_4853 DSC_4994

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0