Rēzeknes novadā notika Zemessardzes mācības

Publicēts 01.10.2019

28. septembrī Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona zemessargi un karavīri noslēdza dalību lauka taktiskajā vingrinājumā “Zobens 2019”. Mācību laikā tika pildīts uzdevums- aizkavēšanas operācija un kauja apdzīvotā vietā, Rēzeknes novada  Bērzgales pagastā. Nosacītā pretinieka lomā iejutās sabiedrotie no Lietuvas Bruņotajiem spēkiem.
Mācību mērķis bija pilnveidot komandvadības spējas, pārbaudīt vienību gatavību plānot un īstenot aizsardzības un aizkavēšanas operācijas, kā arī kauju apbūvētā vietā.
Vērot mācības bija ieradušies NBS Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis Imants Ziediņš, Zemessardzes komandieris pulkvedis Egils Leščinskis, Lietuvas un ASV sabiedrotie, kuri augsti novērtēja zemessargu sagatavotību, savukārt Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs uzteica Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona lielisko sadarbību ar vietējiem iedzīvotājiem un pašvaldību.
Mācību noslēgumā visi pulcējās Bērzgales pussaliņā, kur bataljona komandieris majors Edgars Belinskis pateicās zemessargiem par cīņassparu un apzinīgo attieksmi pret mācībām, bet Lietuvas pārstāvji teica paldies par iespēju piedalīties labi organizētās mācībās.
Vērot mācību noslēgumu – muižas, jeb vecās skolas ieņemšanu, bija ieradies Bērzgales pagasta pārvaldes vadītājs Arvīds Dunskis, kurš sacīja, ka mācību norise vietējos iedzīvotājus nebiedē: “Bataljona komandieris Edgars Belinskis ir vietējais, viņš pagasta iedzīvotājiem daudz skaidroja, kā un kāpēc notiks mācības, tāpēc bērzgalieši mācību norisi uztvēra ļoti mierīgi, gan jauni, gan veci nāca vērot, kā lietuvieši pārvietojas pa ciematu. Arī vietējie zemju īpašnieki atļāva izmantot savus īpašumus mācību norisei.”
Mācībās “Zobens 2019” tika aicināti piedalīties Zemessardzes veterāni, kuri bija ļoti priecīgi, ka viņu iegūtās zināšanas tiek liktas lietā, jo parasti zemessargi, kas ir vecāki par 55 gadiem, vairs netiek iesaistīti mācībās.

Diānas Seleckas teksts un foto
1 2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 13

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0