Rēzeknes novada pašvaldības darbinieku un deputātu sporta spēlēs spēkiem mērojās 18 komandas

29.07.2014

Sports

25. jūlijā 18 Rēzeknes novada pašvaldības darbinieku un deputātu komandas devās uz Nagļiem, lai piedalītos ikgadējās Sporta spēlēs. Šoreiz sacensības notika zvejas un zvejnieku tradīciju garā un noskaņā, turklāt arī dalībnieku apģērbam bija jābūt kā maluzvejniekiem jeb „brahaņeriem”. Sacensību atklāšanā dalībnieki prezentēja savu komandu par tēmu „Kā es braucu Nagļu karpas lūkoties”, kā arī atklāja komandu uzmundrinošās un asprātīgās devīzes: „Sarauj, sarauj, tikai bikses nesarauj!”, „FBI: foršie, brašie, izturīgie”, „Zelts mūsu, karpas jūsu” un citas.
Sākoties sacensībās, komandām bija jāveic desmit netradicionāli uzdevumi, kuros tika pārbaudīta gan dalībnieku izturība un izveicība, gan arī atjautība un izdoma. Izdomas bagāti bija arī disciplīnu nosaukumi: airēšanas sacensības „Kai muoku, tai maunu”, stafete „Latgalīšu zvejys īpatneibys”, ekstrēmās sacensības „Iz mutis naasu krits”. Sacensību organizatori bija parūpējušies, lai dalībniekiem garlaicīgi nebūtu ne mirkli: disciplīnā „Lauku trenažīrs” komandām bija pēc iespējas ātrāk jāaizveļ siena rullis līdz finišam pārdesmit metru attālumā, sacensībās „Kab tik nanūīt nu ceļa…” bija jāapskrien trīs bērnu baseini ar ūdeni, pēc tam, kad dalībnieks desmit reizes ir apgriezies ap savu asi, „Litrubolā” bija pēc iespējas tālāk jāaizsviež balons, lai otrs komandas dalībnieks to varētu noķert nesaplēšot, savukārt izturības testā „Ni pilis” komandām bija cik vien iespējams ilgi jānotur liela, ar ūdeni piepildīta bļoda – laiks tika apturēts, līdz ko kaut pilīte ūdens no bļodas iztecēja.
Cīņa par diplomiem un medaļām bija sīva līdz pat pēdējām disciplīnām. Šogad par uzvarētājiem kļuva Kaunatas pagasta komanda, 2. vietā – Vērēmu pagasta komanda, savukārt 3.vietā – Bērzgales pagasta komanda, kuru no 2.vietas šķīra tikai viens punkts.
Ja iepriekšējos gadus nākamās sporta spēles organizēja iepriekšējo spēļu uzvarētāji, tad jau otro reizi šī tradīcija ir mainīta, un sporta spēļu rīkotāji tiek izlozēti starp pagastiem, kuri spēlēs nepiedalījās. Šoreiz „laimīgā loze” tika Stoļerovas pagastam, kas pie sevis sportot gribētājus varēs uzņemt nākamvasar.