Rēzeknes novada pašvaldības foajē apskatāma Jāņa Plivdas gleznu izstāde

Publicēts 05.04.2018

Rēzeknes novada pašvaldības foajē kopš 5.aprīļa skatāma Jāņa Plivdas gleznu izstāde. Mākslinieks dzimis 1978. gada 26. decembrī, Preiļos, absolvējis Rēzeknes mākslas koledžu, studējis LMA Latgales filiālē Glezniecības nodaļā pie pasniedzējiem A. Zelča un O. Zvejsalnieka. Maģistra grādu ieguvis Rīgā LMA pie pasniedzēja Kaspara Zariņa. Šobrīd ir  pasniedzējs Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā. 2018. gada martā nominēts Galvenajai balvai izstādē “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavas glezniecībā 2018”. No 1998. gada regulāri piedalās grupu izstādēs un plenēros Latvijā un ārvalstīs. Kopš 1998. gada piedalās ikgadējās „Rudens” izstādēs Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē. Ir sarīkotas vairākas personālizstādes. Darbi atrodas Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā, kā arī privātkolekcijās kā Latvijā, tā arī ārzemēs.
Par saviem darbiem Jānis Plivda saka:”Glezniecība, ko radu, ir cieņas un mīlestības apliecinājums centrālajai tēmai, kura tiek risināta piesātinātajās kompozīcijās, un tā ir daba. Ainava, kā patstāvīga vērtība un laika apjausmas lieciniece spēj caur mākslas valodu pateikt daudz vairāk, nekā kādam tas varētu šķist. To var uzlūkot gluži kā aktu- tā ir savu iekšējo pārdzīvojumu un emociju pasaules pārnešana mākslā. Izstādē izstādīti galvenokārt jaunākie darbi, kas tapuši pēdējā gada laikā. Jauni stāsti, košas un neparastas krāsu kombinācijas. Skatītāji aicināti rast un smelties prieku un iedvesmu šajā krāsu pārpilnībā.
Caur saviem darbiem vēlos atklāt gan sev, gan citiem apkārtējās pasaules dzīvo un mainīgo dabu, kura mūs uzrunā un saista ar savu vitalitāti un neizsmeļamo domu plūduma pasauli. Gleznieciskā spriedze izpaužas formu interpretācijā un krāsu laukumu ieklāšanas manierē. Joprojām turpinu mācīties darīt to, kas sirdij tik mīļš.”
Izstāde būs apskatāma līdz 9. maijam.

Capture_plivda1

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0