Rēzeknes novada pašvaldību apmeklē ASV vēstniecības pārstāvji

Publicēts 28.11.2017

28. novembrī Rēzeknes novada pašvaldībā viesojās ASV preses un kultūras atašejs Čads Tvitijs (Chad Twitty), vēstniecības kultūras speciāliste Lauma Brūvele un mediju speciāliste Kristina Gildejeva. ASV vēstniecības pārstāvji tikās ar Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietnieci Elvīru Pizāni, izpilddirektoru Jāni Trošku, Kultūras nodaļas vadītāju Ināru Pleikšni, ārējo sakaru speciālisti Intu Rimšāni, Lūznavas muižas pārvaldnieci Ivetu Balčūni. Elvīra Pizāne informēja viesus par galvenajām kultūras aktivitātēm novadā- gatavošanos Latvijas Republikas simtgadei un 2018.gada Dziesmu un deju svētkiem. Inta Rimšāne pastāstīja par līdzšinējo Rēzeknes novada sadarbību ar ASV.

Iveta Balčūne pastāstīja par Lūznavas muižu, akcentējot to, ka muiža ir atvērta gan ārzemju viesiem, gan māksliniekiem un mūziķiem.

Ināra Pleikšne pastāstīja par Rēzeknes novada kultūras infrastruktūru- kultūras namiem un bibliotēkām pagastos, kas darbojas, lai iedzīvotājiem būtu iespējas lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Rēzeknes novads ir arī Latgales podniecības centrs, jo šeit darbojas “Latgales apriņka pūdnīki”.

Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne pastāstīja, ka novadā liela vērība tiek pievērsta sportam un veselīgam dzīvesveidam. Novada meiteņu futbola komanda ir ieguvusi augstus rezultātus valsts līmenī, bet novada sportisti dodas uz starptautiska mēroga sacensībām.

Savukārt izpilddirektors Jānis Troška sacīja, ka novadā liela problēma ir gan demogrāfiskā situācija, gan cilvēku aizplūšana uz ārzemēm. “Arī plānojot budžetu mēs domājam par infrastruktūras sakārtošanu, lai mudinātu cilvēkus palikt un atgriezties Rēzeknes novadā, tāpēc  šeit ir svarīga sakārtota infrastruktūra un labi ceļi”, sacīja Jānis Troška.

ASV preses un kultūras atašejs Čads Tvitijs (Chad Twitty) izteica prieku par līdzšinējo ASV vēstniecības un Rēzeknes novada sadarbību, un sacīja, ka būs gandarīts sadarboties kultūras un citās jomās arī turpmāk.

Diāna Selecka

autores foto

DSC_0004

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0