Rēzeknes un Viļānu novada erudītākās vidusskolēnu komandas titulu šogad izcīnīja Maltas 1.vidusskola

Publicēts 29.04.2014

29. aprīlī Rēzeknes novada pašvaldībā noslēdzās zināšanu spēles vidusskolēniem „Erudīts” 17. sezona. Šajā mācību gadā piecās spēlēs tika pārbaudītas desmit Rēzeknes novada un Viļānu novada vidusskolēnu komandu zināšanas par sportu, tostarp, Olimpiskajām spēlēm, Latvijas sportistiem, sporta rekordiem un netradicionālajiem sporta veidiem. Katrā no spēļu kārtām uzvarēja kāda cita komanda: pirmajā spēlē Dricānu vidusskola, otrajā spēlē – Maltas 1.vidusskola, trešajā spēlē – Viļānu vidusskola, savukārt ceturtajā spēlē – Nautrēnu vidusskolas I komanda, tāpēc cīņa par uzvaru bija sīva līdz pat pēdējam jautājumam. Kopvērtējumā ar 80 punktiem 1.vietu ieguva Maltas 1.vidusskolas komanda (Andris Sniķeris, Edgars Rumjancevs, Vladislavs Kurmeļovs, Igors Stempkovskis, Vjačeslavs Jermolajevs, Vladislavs Seļakovs), 2.vietu ar 77,5 punktiem izcīnīja Nautrēnu vidusskolas I komanda, savukārt 3.vietu ar 77 punktiem ieguva Dricānu vidusskolēni.

Lai erudīcijas spēlē sasniegtu augstus rezultātus, skolēniem bija jābūt ne vien plašām zināšanām par labākajiem Latvijas sportistiem un viņu sasniegumiem, bet arī jāorientējas pasaules neparastākajos rekordos, piemēram, jāzina, ka Marena Zonkere vēl aizvien ir nepārspēta, 22,35 sekundēs veicot 100 metru barjerskriešanas distanci ar kājās uzvilktām pleznām. Tāpat skolēniem bija jāmāk nosaukt visdažādākie sporta veidi, tostarp, „Fūtbegs”, kas ir spēle, kurā ar kāju palīdzību jānotur gaisā neliels maisiņš ar pupām (pasaules rekords esot 8 stundas un 50 minūtes).

Jau tradicionāli Rēzeknes novada pašvaldība visām erudītu komandām vasaras sākumā dāvinās ekskursiju uz Igaunijas pilsētu Tartu. Pateicībā par piedalīšanos spēles dalībnieki saņēma arī Rēzeknes novada suvenīrus un grāmatas. Trīs labākās komandas kā balvu ieguva arī dāvanu kartes no „Ausmeņa Kebabs”, savukārt uzvarētāji galveno balvu – dāvanu karti 400 eiro apmērā – varēs iztērēt kādam pašu izvēlētam ceļojumam vai koncertam.

Fotogalerija

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0