Rudens pārgājienu laiks Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā

Publicēts 09.10.2014

Jaunais mācību gads Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā rit pilnā sparā. Lai skolēniem mācību process būtu interesants un aizraujošs, saulainā 25. septembra rītā 2. – 4. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Rēzekni.

Vispirms ieradāmies pie Rēzeknes pilskalna, kur mums notika atklājumiem pilna vēstures stunda. Pirms uzkāpt pilskalnā, jaukā gide mums parādīja un pastāstīja, kāda Rēzeknes pils izskatījās senatnē. Apskatījām pils maketu. Noskaidrojām, ka Rēzeknes pils pagrabus sargā lieli suņi un tāpēc, pa pilskalnu staigājot, jābūt ļoti klusiem. Skolēni saņēma uzdevumu – atrast ieeju pils pagrabos. Kad ieeja tika veiksmīgi atrasta, mūs gaidīja pārsteigums – lādīte ar dālderiem.

No vēsturiskā Rēzeknes pilskalna aizceļojām uz mūsdienām – moderno „Zeimuļa” ēku. Bērni ar interesi vēroja ēkas arhitektūru, ieskatījās telpās, kur notiek interešu pulciņu nodarbības, vēroja Rēzekni no „putna lidojuma”. Tad atkal pārsteigums – brauciens ar liftu! Daudzi skolēni liftā brauca pirmo reizi.

Dalīties iespaidos, pārrunāt redzēto un ieēst līdzi paņemtās maizītes varējām rotaļu laukumiņā pie „Zeimuļa” . Mazliet atpūtušies, devāmies uz Rēzeknes 2. vidusskolas mazo zoodārzu – terāriju. Te mums bija interesanta dabas zinību stunda par dzīvniekiem. Bērni varēja apskatīt un daudz ko uzzināt par čūskām, ķirzakām, pērtiķi, kāmīti un citiem dzīvniekiem. Un atkal pārsteigums – mums bija iespēja paglaudīt ķirzaciņu un drosmīgākie varēja pieskarties čūskai.

Kā nākamā bija sociālo zinību stunda par tēmu ”Nauda un iepirkšanās”, kas notika veikalā ”Maxima”. Te nu bērni praktiski parādīja, kā prot rīkoties ar naudu.

Tālāk ceļš veda atpakaļ uz skolu. Mazliet noguruši, bet ieguvuši daudz jaunu zināšanu un iespaidu, bērni saka „paldies” skolotājām un autobusa šoferim par interesanto un pārsteigumiem pilno ekskursiju.

Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 4. a klases audzinātāja Anita Kudļa


Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0