Sadarbībā ar ASV Bruņoto spēku virspavēlniecību tiks uzsākti Silmalas bērnudārza rekonstrukcijas darbi

Publicēts 02.06.2016

6. jūnijā pulksten 15.00, klātesot Aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim, Amerikas Savienoto Valstu ārkārtējai un pilnvarotajai vēstniecei Nensijai Bikofai Petitai (H.E. Mrs Nancy Bikoff Pettit), svinīgi tiks uzsākts Rēzeknes novada Silmalas pirmsskolas izglītības iestādes rekonstrukcijas projekts. Bērnudārza fasādes siltināšanu ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) finansējumu veiks ASV militārie inženieri kopā ar vietējiem uzņēmējiem, savukārt par saviem līdzekļiem Rēzeknes novada pašvaldība nomainīs dārziņa jumtu.

ASV Bruņoto spēku virspavēlniecības Eiropā, ASV vēstniecības Latvijā un Rēzeknes novada pašvaldības kopīgais civili-militārās sadarbības projekts ir nozīmīgs ar to, ka projekta realizēšanā sastrādāsies ASV un Latvijas militārie inženieri un vietējie būvnieki. Projekta pamatdarbus veiks militārie inženieri, kam šie darbi dos iespēju uzlabot savas aroda prasmes, savukārt materiālu piegādi, tehnisko ekspertīzi, kā arī kvalitātes uzraudzību saskaņā ar Latvijas būvnormatīviem veiks un garantijas saistības uzņemsies konkursa kārtībā izraudzīti vietējie būvuzņēmēji.

Civilmilitārās sadarbības projekti palīdz ne tikai vietējām pašvaldībām sakārtot sabiedriskās ēkas, bet arī dod iespēju ASV un Latvijas militārajiem inženieriem attīstīt savas prasmes un sadarbību ar citu valstu karavīriem. Līdzīgi projekti jau vairākus gadus tiek realizēti arī citviet Latvijā, tostarp veikts aktu zāles remonts Liepājas 8. vidusskolā, mācību torņa remonts Ventspils ugunsdzēsības depo, jumta nomaiņa un siltināšana Ogres 1. vidusskolā, logu nomaiņa Alūksnes E. Glika ģimnāzijā, kā arī veikta Naujenes bērnu nama ēkas renovācija, un citi projekti.

ASV militārie inženieri Silmalā strādās visu jūniju. Naktsmājas militārpersonām būs Maltas vidusskolas dienesta viesnīcā. Silmalas, Maltas un apkārtējo pagastu iedzīvotāji aicināti būt saprotoši un neuztraukties, redzot militārās formās tērptos karavīrus – šis ir sadarbības projekts bez militāriem mērķiem, turklāt projekta noslēgumā, kad Silmalas pirmsskolas izglītības iestāde būs ieguvusi jaunus vaibstus, ieguvēji būs visi vietējie iedzīvotāji.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0