Sauszemes spēku kājnieku brigādē un 2.Zemessardzes novadā notiek neplānota kaujas gatavības pārbaude

Publicēts 17.08.2016

16. augustā sākās neplānota kaujas gatavības pārbaude Sauszemes spēku kājnieku brigādē un 2. Zemessardzes novadā, kuras laikā Sauszemes spēku kājnieku brigādes vienības veic taktisko maršu uz Latgali, lai pārbaudītu vienību gatavību izvērsties, to savietojamību, un spēju veikt noteiktos valsts aizsardzības uzdevumus – gan vienības sastāvā, gan kopā ar 2.Zemessardzes novadu. Kaujas gatavības pārbaudes laikā Latgalē tiek pilnveidotas iemaņas patrulēšanā apdzīvotās vietās un ārpus apdzīvotām vietām. Šodien, 17. augustā turpināsies militārā transporta kustība pa Rēzeknes pilsētas un novada ceļiem.

Kaujas gatavības pārbaudes uzdevums ir pārbaudīt un vingrināt ne tikai vienības vadības iemaņas saņemt un dot pavēli, vadīt operāciju un koordinēt uzdevuma izpildi, bet arī pārbaudīt un vingrināt tās apakšvienību spējas veikt izvirzīšanos uz aizsargājamo objektu, izvēršanos un uzdevuma izpildi.

Iedzīvotāju ievērībai! 

Nacionālajos bruņotajos spēkos augustā intensīvi turpināsies vasaras mācību cikls. Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem, militārās aviācijas gaisa kuģu pārlidojumiem un iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem. Iespēju robežās operatīvā informācija būs pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

 

Informāciju sagatavoja:

kapteine Sandra Brāle, 
AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa

Tālrunis: 29295730, 67335135

E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0