Šīs nedēļas nogalē Rēzeknes novada Lūznavā norisināsies Dabas koncertzāle

Publicēts 16.06.2016

Šīs nedēļas nogalē, sestdien, 2016. gada 18. jūnijā, Lūznavas muižas parkā un pieguļošajā teritorijā Rēzeknes novadā norisināsies pirmais no diviem šā gada Dabas koncertzāles pasākumiem, kura galvenā tēma ir garausainais sikspārnis (Plecotus auritus).

No pl.19:00 Lūznavas muižas parkā lieliem un maziem pasākuma apmeklētājiem būs iespējams apmeklēt Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu vadītas, kopumā 23, radošas un izzinošas darbnīcas un laboratorijas, kurās izzināt varēs darināt sikspārņa mājvietu – būrīti, atpazīt un iepazīt Latvijā mītošos sikspārņus, viņu ēdienkarti, dzīves ciklu, veidot pašam savu sikspārni, izmantojot konstruktoru, ieklausīties un atpazīt sikspārņus pēc to izdotajām skaņām, u.c.

Savukārt no pl. 22.00 līdz 23.00 būs iespēja doties zinātnieku vadītās sikspārņu ekskursijās*.

Bet mūzikas, projekciju un gaismas performance sāksies aptuveni plkst. 23.30, un tā norisināsies vecā stadiona laukumu blakus muižas parkam. Koncerta muzikālo noformējumu radījuši mūziķi Reinis Sējāns, Andris Sējāns, Ingus Ulmanis, Kaspars Tobis, Anrijs Grinbergs. Pasākuma režisors ir Roberts Rubīns, scenogrāfs – Didzis Jaunzems.

Dabas koncertzāles norises vieta atrodas Rāznas Nacionālajā parkā, kas ir arī Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamā teritorija NATURA 2000.

Atgādinām, ka Dabas koncertzāle šogad saņēma Eiropas Komisijas NATURA 2000 apbalvojumu kā labākais komunikācijas projekts.

Dabas koncertzāle norisināsies 11. gadu, un savā pastāvēšanas laikā no vakara muzicēšanas nelielā cilvēku lokā kļuvusi par vērienīgu brīvdabas pasākumu, kur Latvijas zinātnieki un mākslinieki izziņas un radošajās darbnīcās un emocionālos mūzikas, gaismas un video priekšnesumos apmeklētājiem dod iespēju iepazīt vai no jauna atklāt gan bieži sastopamas, gan retas un apdraudētas dabas vērtības. Ik gadu Dabas koncertzāli apmeklē 6000-9000 cilvēku, no zīdaiņiem līdz pat cienījama vecuma sirmgalvjiem.

Pasākumu organizē biedrība “Dabas koncertzāle” sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, Latvijas Universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rēzeknes un Jelgavas novada pašvaldību, pasākumu vietu apsaimniekotājiem un brīvprātīgajiem palīgiem. Dabas koncertzāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Zinātnisko atbalstu šogad sniedz Latvijas Universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes sikspārņu eksperti, LU pētnieks, Dr.Biol. Viesturs Vintulis, un asociētais profesors, Dr. biol. Gunārs Pētersons.

Jāpiebilst, ka šajā gadā interesentiem būs iespēja apmeklēt vēl vienu Dabas koncertzāles pasākumu, un tas norisināsies 1. jūlijā Jelgavas novada Zaļeniekos.

Kas jāievēro, dodoties uz Dabas koncertzāli Lūznavā? 

18. jūnijā no 19.00 Rēzeknes novada Lūznavas muiža un tās parks gaida ciemos visus šī gada Dabas koncertzāles viesus. Lai ikvienam pasākuma apmeklējums būtu pēc iespējas ērtāks un interesantāks, muiža aicina ņemt vērā:

Dabas koncertzāles dienā, 18. jūnijā, Lūznavas muiža atvērta apmeklētājiem no 10.00 līdz 22.00. Ekskursijas iinteresentiem gida vadībā 20.00 un 21.00. Par citu laiku iespējams vienoties, zvanot Rēzeknes novada TIC +371 28686863.

No plkst. 19.00 līdz 22.00 parka teritorijā darbosies izziņas un radošās darbnīcas. Taču pēc to slēgšanas laikā no plkst. 22.30 līdz ~23.10 būs iespēja piedalīties zinātnieku vadītās sikspārņu ekskursijās. Par to sākuma vietu un norisi informācija būs pieejama 18. jūnijā darbnīcās un vides reklāmā.

Dabas koncertzāles koncerts sāksies pēc saulrieta (ap 23.30). Koncerts notiks vecajā stadionā, kas ir turpat Lūznavas muižas parkā.

Šobrīd muižā skatāmās izstādes ir Latgales podnieku dienu 2016 ekspozīcija, M. K. Čurļoņa fotogrāfiju un gleznu reprodukciju izstādes “Čurļoņa pasaule”, bet īpaši 18. jūnijā un pēc tam no 2. jūlija skatāma Latvijas sikspārņiem veltīta fotogrāfiju izstāde.

Pasākuma vietas koordinātes: X: 701420, Y: 6250637 / Lat: 56.3574538, Lon: 27.2603817.

Kā nokļūt līdz Lūznavas muižas parkam? Pa šoseju E262/A13 (no Rēzeknes vai Daugavpils puses) līdz Vertukšnei (~14 km no Rēzeknes apvedceļa). Tad jānogriežas uz ceļu V551 un jābrauc 4,6 km līdz pagriezienam uz Lūznavu. Tālāk jāseko norādēm par auto novietošanu un Dabas koncertzāles norises vietu (zemāk skatīt atjaunoto norises vietas shēmu).

Pasākums notiks brīvā dabā. Tāpēc, lūgums, apmeklētājiem līdzi ņemt segas vai tūristu paklājiņus sēdēšanai. Tā kā pasākumos nav izbraukuma tirdzniecības, iesakām ņemt līdzi piknika groziņu. Noteikti noderēs arī kāds pretodu līdzeklis un kabatas lukturis. Aicinājums rīkoties sev un dabai draudzīgi – sviestmaižu iesaiņojumu un tukšos dzērienu traukus aiznesam sev līdzi!

Lai labāk iepazītu šī gada Dabas koncertzāles galveno varoni Garausaino sikspārni (Plecotus Auritus), iesakām klausīties raidījumu sēriju “Kā tas ir – būt sikspārnim?”. Raidījumi klausāmi te: https://soundcloud.com/natureconcerthall

* Plašāks ieskats par Dabas koncertzāli:
www.dabaskoncertzale.lv http://www.daba.gov.lv/public/lat/vides_izglitiba/dabas_koncertzale/pirmsakumi/

Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Inese Pabērza, mob. tel.: 26418755,
Lūznavas muiža

INFOGRAFIKA_siksparni (595 x 1263)DK_map_16_Luznavas_muiza_preciz

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0